Connect with us

KESİN BİLGİ

WORK AND TRAVEL NEDİR?

WORK AND TRAVEL HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Son zamanlarda öğrenciler arasında oldukça yaygın olan Work and Travel Programı hem dil gelişimi hem de çalışarak para kazanma anlamında avantaj sağlayan kültürel bir değişim programı olarak kısaca açıklanabilmektedir. Amerikan hükümetinin kontrolü altında olan bu programda öğrenciler yurtdışında hem çalışarak para kazanmakta hem de dillerini geliştirmekte, en önemlisi de farklı kültürler tanıyarak dünya görüşünün genişlemesine yardımcı olmaktadır.

work-and-travel

 

WORK AND TRAVEL İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Oldukça avantajlı olan Work and Travel Programı’na katılmak için resmi olarak gerekli şartlar ise tam zamanlı örgün bir eğitim programında öğrenci olmak, 18-26 yaş aralığında olmak ve vize başvurusunda başarılı olabilmek için de 4 üzerinden en az 2 not ortalamasına sahip şeklindedir. Bu resmi şartlar dışında kişinin en az orta derecede İngilizde bilmesi de süreci kolaylaştıracağından tercih sebebidir.
Son olarak, sözü edilen programa katılımın iş başvurusu, işe uygunluğun çalışılmayı düşünen kurum tarafından araştırılması, katılımcının teklifleri değerlendirmesi ve işverenle mülakat şeklinde olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu süreçlerde işlerin aksamadan yürümesi ve istenilen işi alabilme olanağı yakalamak için erken başvurunun önemi bulunmaktadır.

Oy ver

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükselişe Geçenler

Merhaba!

Forgot password?

Hesabın yok mu, hemen açalım! ÜYE OL

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…