in ,

Vikings’in Yazarı Michael Hirst’ten Büyük Atar : Burası Game of Thrones değil. Burası Vikings. Burada Her Şey Gerçek!

Vikings dizisinin senaristi ve yapımcısı olan Michael Hirst, “Yazdığım her şey araştırmaya ve gerçeklere dayanıyor. Vikings, Game of Thrones değil, her şey gerçek. Gerçek insanlar ve gerçek olaylar. Bununla çok gurur duyuyorum” dedi.

Daha önce “The Tudors” ve “Camelot” dizileri, Oscar’lı “Elizabeth” ve “Elizabeth: Altın Çağ” ile adından sıkça söz ettiren Hirst, Vikings dizisi ile rüştünü bir kez daha kanıtladı.

Geçtiğimiz hafta sezon finali yapan ve dizinin baş karakteri Ragnar Lothbrok‘un ölümü sonrası nasıl bir yol izleyeceği merak uyandıran dizinin son bölümünde görülen Jonathan Rhys Meyers‘in kritik karakterlerden biri olacağı öğrenildi.

Vikings hakkında konuşan Hirst, “Bu bir şiddet dizisi değil, ailenin ve inancın hikayesidir aslında. Bu iki kavramla ilgili düşüncelerinizi siz fark etmeden etkileyebilir” ifadelerini kullandı.

Dizinin tarihi bilgi ışığında yazıldığını ve büyük araştırmalar sonucu Vikings‘in senaryosunun ortaya çıktığını ifade eden Hirst, mümkün olduğu kadar gerçeklerden sapmamaya çalıştığını ancak karanlık çağlarda geçen hikayenin az da olsa hata payının bulunduğunu ifade etti.

Yapımın daha çok erkekler hitap edeceğini hesap ederek kadın karakterler üzerine özel bir çalışma yürüttüklerini belirten Hirst, Lagertha karakterinin gücü ve ihtişamıyla kadın izleyicileri de diziye çektiklerini belirtti.

Dördüncü sezonun çekilen savaş sahneleri yanı sıra duygusal ve derinlikli bir sezon olduğunu belirten Hirst, en sevdiği karakterin ise Athelstan olduğunu belirtti.