GEYİK HABER

Van Gogh Tablosu Tokat’tan Çıktı

Hollanda’da doğdu Tokat’ta öldü lafı gerçek oluyordu sayın sanat severler. Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un kayıp olan “Yaşlı Adam Sopayla” adlı eseri Tokat’ta bulundu. Eser Tokat Emniyeti tarafından düzenlenen bir operasyonla ele geçirildi.

İstanbul’da yaşayan M.A.’nın, Van Gogh’a ait “Old man with a stick” adlı tabloyu satmak için internet üzerinden alıcı aradığı bilgisine ulaşan emniyet başarılı bir operasyonla eseri Tokat’ta alıcı gibi görünerek ele geçirdi.

van-gogh-Old man with a stick

Tablonun üzerinde “Mexico P997168”, ön yüzünde metal plaka üzerinde “Vincent Van Gogh Amsterdam 1882” ve arka kısmında “Vincent Van Gogh 1882 Orphan Men Standing” etiketlerinin mevcut olduğu ve farklı ebatlarda sekiz mühür bulunduğu belirtildi.

van-gogh-Old man with a stick1

Tablonun ‘vuruş tekniği olarak fırça darbeleri ile yapılmış özel bir eser olması nedeniyle taklit edilme ihtimalinin zor olduğu’ vurgulanan açıklamada, üzerinde bulunan New York Metropolitan Müzesine ait mühür nedeniyle Metropolitan Müzesi ve Hollanda Van Gogh Müzesi ile görüşmelerin sürdüğü kaydedildi

Oy ver

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top

Merhaba!

Forgot password?

Hesabın yok mu, hemen açalım! ÜYE OL

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…