in

Tokat Kebabı Standardı Belirlendi

Tokat Kebabı’na TSE standartları geldi. Sağda solda Tokat Kebabı diye satılan türlü kebabı gibi kalitesiz yemeklerden kurtuluyoruz desene 🙂 Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Patent Enstitüsü ilanıyla Tokat Kebabı‘nın standartları değişti.

Standart bir Tokat Kebabı

Bu şekilde olacak: “Bu işlem toplam üç defa tekrar edilir. Sonuç olarak 1 Tokat Kebabı şişine 1 kuyruk yağı, 3 patlıcan, 3 et ve 4 parça patates dizilir.” İfadesi yerine “Bu işlem 4-5 defa tekrar edilir.” getirildi. Tüm çakal restoranlara duyurulur, öyle bıddık bıddık kebap yapmaktan vazgeçin artık bak devletin ne demiş 3 de yetmez 5 tane!

Tokat Kebabı

Tokat Kebabı yememiş olanlar için de söyleyelim bu taze kuzu eti ve taze sebzelerle yapılan kebap ısı ile değil ışık ile pişen lezzetli mi lezzetli bir yemek. Ha diyeceksiniz ki ne alaka neden Tokat Kebabı’na böyle bir standart getirildi. Bilemiyorum canlarım muhtemelen godamanlardan birinin kebabı eksik gelmiştir. O da siz benim kim olduğumuzu biliyor musunuz demiştir hatta sen demiştir o godaman. Sonra da kebaba standart gelmiştir. Neyse beyler çok düşünmeyin bunları yemek buldun yapış, kavga gördün topuk. Haydi gömülün kebaba.