in

Teknolojiyi Reddeden Anne Çocuklarını Doğada Yetiştiriyor

İşini ve ülkesini bırakarak Yeni Zelanda’ya taşınan Niki Boon, çocuklarını modern dünyanın çok uzağında yetiştirmeyi tercih ediyor. Onlara TV izletmiyor, elektronik alet kullanmalarını istemiyor. Hiç okula göndermediği çocuklarının özgür doğada geçirdikleri günleri fotoğraflamak ise tek tutkusu.
haber

MESLEĞİNİ BIRAKTI, YENİ ZELANDA’YA YERLEŞTİ

İskoçya’da fizyoterapist olarak çalışan Niki Boon, bir gün hobi olarak fotoğraf çekmeye başladı. Ancak bu tutku ona hiç bilmediği bir dünyanın kapılarını açtı. Boon, mesleğini bıraktı ve Yeni Zelanda’ya yerleşmeye karar verdi.

teknolojiyi-reddeden-anne-cocuklarini-ozgur

HİÇ OKULA GİTMEDİLER

10 dönümlük bir arazi alan Boon, 4 çocuğuyla birlikte kimilerine göre radikal olabilecek bir yaşam sürüyor. Boon, çocuklarının bugüne kadar hiç okula gitmediğini, TV izlemediğini ve elektronik alet kullanmadıklarını söylüyor. Onların korku duymadan yaşamaları tek amacı.
teknolojiyi-reddeden-anne-cocuklarini-ozgur2

‘ONLARIN HİKAYELERİ, BENİM DE HİKAYELERİM”

”Çocukların, çocukluklarını doyasıya yaşayabilecekleri bir dünyaları olmalı. Bu da ancak teknolojiden uzak bir hayat tarzı ile mümkün. Bazılarına göre benim bu kararım geleneklere uymuyor olabilir. Çektiğim en güzel kareler; çocuklarımın günü gününe yaşadıkları, hayattaki maceraları keşfettikleri kareler. Hayattaki tek tutkum, onların bir daha geri gelmeyecek bu güzel günlerini fotoğraflamak. Onların hikayeleri, benim de hikayelerim.” diyor.
teknolojiyi-reddeden-anne-cocuklarini-ozgur-8359033_5258_m

‘BENİM İÇİN ÖZGÜRLÜK, ONLARA BAKTIĞIMDA HİSSESTİKLERİM”

”Doğayla içiçe oldukları ve tamamen özgür oyun alanlarına sahip oldukları bu anları belgeliyorum. Geriye dönüp baktıklarında bu günlerini anımsamalarını istiyorum. Annem ben çok küçükken öldü ve ben çocukluğumu yaşayamadım. Şimdi benim için özgürlük, onlara baktığımda hissettiğim şeyler.”
teknolojiyi-reddeden-anne-cocuklarini-ozgur-8359033_4830_m

”KİM NE DERSE DESİN GERÇEK HAYAT BÖYLE BİR ŞEY”

”Çamurla diledikleri gibi oynayabildikleri yer, ait oldukları yer. Doğada koşarak, diledikleri gibi yaşıyorlar. Vahşi ve özgür olana aitler. Çünkü kim ne derse desin, gerçek hayat böyle bir şey.”
teknolojiyi-reddeden-anne-cocuklarini-ozgur-8359033_8420_m

Kaynak: SonDakikaHaber