Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koyma Nedenini Duyunca Siz De Bu Yaz Yapacaksınız

Soğan denilince aklınıza sevgiliniz geliyorsa epey bir uzak durmuşsunuz demektir. Ama faydaları saymakla bitmiyor. Daha önceden özellikle erkeklerin üreme sistemleri için faydalı olduğunu duymuştuk. Newsner‘de daha fazlasını da öğrendik ve sizinle paylaşmak istedik. Yalnız orada soğanı eve koyarsak bakterilerin neden olduğu kokulardan kurtarır diyordu biz o soğanın kokusundan onları eklemedik. En ilginci ise soğanı kesip kullandığımız bölüm:
sogan1
Soğanı Kesip Elinin Üstüne Koydu. Nedenini Öğrenince Aynısını Siz De Yapacaksınız
Soğan doğal ağrı kesicidir ve antibakteriyel özelliğine sahiptir. Daha önce hiç aklıma gelmezdi ancak soğan sivrisinek ısırıklarının acısını geçirmekten ateş düşürmeye kadar yönlerden vücudumuza katkı sağlıyor.

1. Sivrisinek Isırıkları
Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.

2. Kulak Ağrısı
Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün! Yalnız dikkatli olmayı unutmayın.

3. Soğuk Algınlığı
Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.

4. Ateş
Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.

5. Kan Şekeri
Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor.