Connect with us

KESİN BİLGİ

Sihirbazların Sırlarını Ortaya Çıkarıyoruz!

Sihirbazlar ya da onların deyimiyle illüzyonistler. Doğru olan onların söylediği tabii ki çünkü ortada bir sihir yok. El çabukluğu ve görsel bir aldatmaca var. Peki bu iş nasıl oluyor diye düşünenlerdenseniz sizin için bir iki numaranın şifresini veriyoruz.

Öncelikle şu testere ile adam kesme

adam kesme numarası

Bu numaranın bir de şöyle yapılanı var.

sihirbaz numara

Gelelim havada durma numarasına

havada durma numarası

Biz bunu parmak çıkarmadan da yapıyoruz ama buyrun parmak çıkarma numarasının sırrı

parmamk çıkarma numarası

Bıçak sokuyorlar The Geyik ya o ne olacak diyenlere de bunu biraz incelemelerini öneriyorum

bıçak sokma

Yakında yeni bilgilerle bu seriye devam edeceğiz.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KESİN BİLGİ

Duyunca Hadi Canım Diyeceğiniz 10 Güzel Bilgi

Hayatta öyle şeyler başımıza geliyor ki, bu kadar da olmaz dedirtiyor insana. Ancak biraz sonra okuyacaklarınız oldukça sıradışı ve inanması güç.

1. Dünyanın en kısa uluslararası köprüsü Kanada ile ABD’yi birbirine bağlayan 10 metrelik köprüdür.

inanması güç

2. Danimarka’da hapisten kaçmaya çalışmak yasalara aykırı değildir.

3. Atom bombası renkli televizyonun icadından 20 sene önce bulunmuştur.

las vegastaki atom bombası deneyi

 

4. Nintendo, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden 34 sene önce kurulmuştur.

Osmanlı

 

5. Pluto’nun gezegen olarak keşfedilip daha sonra gezegen olmadığının kanıtlanması arasında geçen sürede Pluto, Güneş etrafında 1 tur bile atamamıştır.

Pluton

 

6. Çalışırken çikolata yemek sizin konuyu anlama gücünüzü arttırır.

7. Mavi gözlü insanların, kahverengi gözlülere oranla alkole dayanıklılığı daha fazladır.

mavi gözlü

8- Suudi Arabistan, Avusturalya’dan deve ithal etmektedir.

deve

9-Kahve kelimesi, Arapça’da “çekirdeğin şarabı” anlamını taşımaktadır.

kahve

 

10- Karanlıkta partnerinizin dudağını bulmaya yarayan nöronlara sahipsiniz.

20 öpücük

Okumaya Başla

KESİN BİLGİ

Dünyayı Yönetmeyi Hedefleyen 8 Gizli Topluluk

Bunlar hep bilmem nerenin oyunu, bu işin arkasında kesin örgüt var. Bak abi görüyorsun onların işareti gibi çok sayıda geyiğe denk gelmişsinizdir. Aslında bunların hepsi geyik değil. Bazılarının gerçekten gerçekle ilgisi var. İşte o gizli topluluklardan bazılarını sizin için derledik.

1- MASONLAR

Masonlar

Filmlerden Türkiye’deki çeşitli kurumlara kadar yer edindiklerinden en çok bilinen kuruluşlardan birisi. Vikipedi şöyle tanımlamış: Masonluk, kökleri her ne kadar 16. yüzyılın sonu ve 17. yüzyılın başlarına kadar dayanıyor olsa da, 24 Haziran 1717 tarihinde Londra’da bir araya gelen dört locanın girişimiyle Londra Büyük Locası’nın kurulması ile başlar.Masonlara göre masonluk akılcılık, bilimsellik ve insanlığın oluşumundan bu yana ortaya çıkarak, insanlığın gelişimine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmuş bir kültür ve fikir üst yapı kurumudur. Ezoterik ve sadece üyelerine açık olan örgüttür. Dünyanın birçok ülkesinde 5 milyon üyesi ile değişik biçimlerde mevcuttur. Sadece İngiltere, İskoçya ve İrlanda’da 480.000; Amerika Birleşik Devletleri’nde ise 2 milyonu aşkın üyesi bulunmaktadır.

Masonluk’taki dereceler

1. Derece: Çırak
2. Derece: Kalfa
3. Derece: Usta
4. Derece: Ketum Üstat
5. Derece: Mükemmel Üstat
6. Derece: Sır Kâtibi
7. Derece: Nazır
8. Derece: Bina Emiri
9. Derece: Dokuzlar’ın Seçilmiş Üstadı
10. Derece: Onbeşler’in Seçilmiş Üstadı
11. Derece: Yüce Seçilmiş Şövalye
12. Derece: Üstat Mimar
13. Derece: Solomon Krallığı’nın Şövalyesi
14. Derece: Yüce Üstat (Kutsal Kubbe Büyük Seçilmişi)
15. Derece: Doğu Şövalyesi (Kılıç Şövalyesi)
16. Derece: Kudüs Prensi
17. Derece: Doğu ve Batı Şövalyesi
18. Derece: Salipverdi Şövalyesi (Güllü Haç Şövalyesi)
19. Derece: Büyük Pontif (Yüce İskoçyalı)
20. Derece: Düzenli Locaların Büyük Saygıdeğer Üstadı
21. Derece: Prusya Şövalyesi
22. Derece: Lübnan Prensi (Krali Balta Şövalyesi)
23. Derece: Sır Sandığı Başkanı
24. Derece: Sır Sandığı Prensi
25. Derece: Tunç Yılan Baş Şövalyesi
26. Derece: İskoçyalı Papaz (İnayet Prensi)
27. Derece: Kudüs Tapınağı’nın Hakim Amiri
28. Derece: Güneş Şövalyesi
29. Derece: Saint Andre Büyük İskoçyalısı
30. Derece: Seçilmiş Büyük Kadoş Şövalyesi
31. Derece: Büyük Müfettiş Kumandan
32. Derece: Kutsal Sır Yüce Prensi
33. Derece: Büyük Genel Müfettiş

2-  Gül-haçlılar ya da diğer adlarıyla Rozikrusyenler

gül haçlılar

Örgüt kapatılalı çok oldu fakat gizli olarak uzun bir süre devam etmişler. Vikipedi şu şekilde tanımlıyor:

Gül-haçlılar (ya da Rozikrusyenler) 16. yüzyılda Avrupa’da kurulan ezoterik bir örgüttür. Adı, gül ve haçtan oluşan en önemli simgelerinden türetilmiştir.

Anglia”da bulunan “Societas Rosicruciana”nın üyesi olan Hargrave Jennings, bu rit ve gizemlerin temelde cinsel nitelikli olduklarını vurgulamak için elinden geleni yapmıştır… Gül-Haç felsefesinin dayanağının Tantrik seks olduğu konusunu sürekli işleyen Jennings, bir mason simgesi olan Süleyman Mührünün içiçe geçmiş erkek ve kadın üçgenler biçiminde yaşamı simgelediğini açıklıkla belirtmiştir.

3- Order Of The Temples of the East

Order Of The Temples of the East

Aleister Crowley gibi isimlerin de üyeleri arasında yer aldığı örgüt 20.yy’da Avrupa’da yayılmıştır. Masonluğa benzer öğretileri bulunmaktadır. Çıplaklığın da dahil olduğu ayinleri vardır.

4-Tapınak Şövalyeleri

tapınak şövalyeleri

Askeri birlik olanla pek alakası yok. Bu gruba girebilmek için masonlukta MASTER olmanız ve Hristiyan olmanız gerekiyor.

5-  Illuminati

illuminati

Lady Gaga klipleri, Dolar vs vs. hemen hemen her yerde izlerini gördüğünüz bir örgüt. 1776 yılında Almanya’nın Ingolstadt şehrinde Adam Weishaupt’nın öğretileri ile kurulmuş bir örgüt. Yeni bir din inşa etmeyi amaçlayarak kurulmuştur.

Vikipedi sayfasından:

Komplo teorileri

«Baveryan İlluminati» Mark Dice, David Icke, Texe Marrs, Ryan Burke, Jüri Lina ve Morgan Gricar gibi yazarlarında belirttiğine göre halen faal olan bir örgüttür. Pek çok teori dünyadaki birçok siyasi, askeri ve ekonomik olayın sorumlusunu gizli bir örgüt olan İlluminati olarak gösterir. Komplo teorisyenlerine göre birçok ABD Başkanı, bu örgüte doğrudan veya dolaylı olarak hizmet etmektedir. Ayrıca birçok tanınmış çocuk çizgi filmlerinde bilinç altı mesajlarıyla beyin yıkama gerçekleştirildiği iddia edilmektedir.

Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali, John F. Kennedy suikasti bu örgütün işidir.

1797 ile 1798 yılları arasında yayınlanan Augustin Barruel’in Memoirs Illustrating the History of Jacobinism ve John Robison’un Proofs of a Conspiracy kitaplarında illuminatinin ayakta kaldığı ve Fransız İhtilali’nin mimarı olduğu gibi uluslararası komplo teorileri ortaya atıldı.

İlluminati’nin popüler kültüre yansımaları

Günümüzde İlluminati ile ilişkilendirilen pek çok sembolün Hollywood sinemasında ve Amerikan müzik endüstrisinde kullanıldığı düşünülmektedir. Stanley Kubrick’in Eyes Wide Shut adlı filmi, bugüne kadar yapılmış en kapsamlı İlluminati deşifresi olarak kabul edilir. Filmde sadece örgütün ritüellerine ve semiyolojisine hakim insanların anlayabileceği pek çok göndermenin olduğu bilinmektedir.

Popüler müzikte ise Lady Gaga, Rihanna, Jay Z ve Kanye West gibi şarkıcılar kliplerinde İlluminati sembollerini kullanmıştır. En sık kullanılan semboller piramit, tek göz, üçgen ve güneştir.

6- The Bilderberg Group

The Bilderberg Group

Bu listede yasal olarak toplantılar yapan tek topluluk. Medyada çalışanlar, ticaretin efendileri hemen hemen önemli olan herkes bu örgütün üyelerinden biri olabilir. Yıllık özel toplantılar yapan bu topluluk 1954 yılından bu yana Avrupalı ve Kuzey Amerikalılar arasında güçlü bir bağ kurmayı amaçlamış. Bu topluluğun 3 toplantısı da Türkiye’de yapılmış. Buraya üye olmanın tek yolu ise davet edilmek.

7- Sion Tarikatı

sion

Da Vinci’nin Şifresi kitabında da bahsedilen kuruluş 1099 yılında kuruldu. Resmi olarak kayıt tarihi ise 20 Temmuz 1956. Örgütün ismi Kudüs’teki Sion Dağı’ndan geliyor. Plantard bu örgütü kraliyet destekçisi bir mason locası olarak kurmuştu. Örgütün monarşinin desteklenmesinde ve kendisinin kral olmasında etkili olacağını umuyordu.

8- Opus Dei – Tanrı’nın İşi

opus dei

2 Ekim 1928’de Madrid’de sıradan bir papaz olan Jose Maria Escriva de Balaguery Albas tarafından kurulan, katolik bir örgüt.

Vikipedi sayfasından:

Opus Dei, İspanyol asıllıdır ve sadece 87 yıllık bir örgüttür. Katolikliğe sadık Laik iş ve meslek sahiplerini bir araya getirerek Papa’ya Vatikan dışında destek olacak varlıklı ve iyi eğitim görmüş elit bir kadroyu oluşturmak amacı ile kurulan ama günümüzde Vatikan’da en etkili olan Laik kurumdur. Gizli bir örgüt olan Opus Dei’nin tüm üyeleri meslek sahibi Katoliklerden oluşmakta, her ülkede örgütten sorumlu bir Kardinal bulunmaktadır.

Onlara göre Papa’nın kimliği, Kilise’nin de, Papalık Makamı’nın da üstündedir. Papa, Tanrı-Krallığı’nın kutsal önderidir. Böylesine yüce bir mertebeye erişebilen kişi de elbette Olağanüstü bir kişidir. Bu nedenle Opus Dei, böylesine olağanüstü bir kişi tarafından temsil edilenVatikan Devleti’ni yüceltir ve Kilise’yi ikinci planda görür.

H/T: LOLWOT

Okumaya Başla

KESİN BİLGİ

Erkeklerin Evlilik Fikrinden Uzak Durmasının 9 Sebebi

“Erkekler neden evlilikten korkar?” diyen bir hanımsanız veya “Neden evlenmek istemiyorum?” diyen bir erkekseniz sizin için geçerli 9 sebebimiz var:

1- Günümüz toplumunda kadınlar için evlilik bir başarı olarak gösterilir. Evlenmeyen kadına evde kalmış yaftası yapıştırılır. Erkekler içinse evlilik bir yenilmişliktir. Erkekler için bu klişeyi atlatmak zordur.

erkekler neden evlilikten korkar 7

2-Erkekler için evlilik gerçek bir sorumluluk yüklenmedir. Bir kadının ve belki de birkaç çocuğun sorumluluğunu taşımaya bir adım attıklarının farkındadırlar. Ya başarısız olursam sorusu peşlerindedir.

3-Çoğu erkek kadınların düğün ve evlilik olaylarını ne kadar önemsediklerinin farkında değildir. Kadınlar senelerce bugün için bekler ve hazırlık yaparlar. Rüyalarındaki adamı ararlar. Her şey mükemmel olmalıdır. Erkekler için ise bu bir tören gibidir.

4-Kadınlarda resmi nikahın yakınlığı arttıracağı düşüncesi hakimken erkekler için bu bir anlam ifade etmez.

erkekler neden evlilikten korkar 2

5-Erkekler kendi planlamalarını ev, araba, yazlık, kariyer olarak kurarlar. Toplum tarafından oluşturulan bu baskı da onların evlilik için vakit kaybetmesine neden olur.

zengin yaşlı erkek

6-Evlilik düşüncesi özgürlüğü kaybetme korkusunu da birlikte getirir. Herkesin özgür zaman ve alanı olmalı. Bu özgürlük kaygısı da erkeklerin evlilik için acele etmesini engeller.

erkekler neden evlilikten korkar 4

7-Evlilikten sonra kadınların değiştiğine yönelik güçlü bir inanç vardır. Bu görüşü uzmanlar da desteklemektedir. Önce kadının kendini güvende hissettiğini sonra ise farklılaştığını belirtilmesi erkekleri korkutur.

erkekler neden evlilikten korkar 5

8-Evlilik denilince erkek huzursuz ve başarısız evlikleri örnek olarak görür. Belki de bol bağırışlı bir ailede büyümüştür. Sessiz ve mutlu akşamları anlamaz. Ona bir kadın bunun güvencesini vermeden de anlamayacaktır.

mutsuz evlilik

9-Bir erkek çocuk sahibi olmanın zamanını ayarlayamadığı için evlilikten kaçabilir. Evlilikten sonra eninde sonunda konunun oraya geleceğini bilir.

erkekler neden evlilikten korkar 8

Okumaya Başla

Yükselişe Geçenler