in

ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ BEĞENDİMBEĞENDİM ŞAŞIRTICIŞAŞIRTICI DUYGULUDUYGULU

Sevgilisi Olmadan Yaşayabilen İnsan

Ekşisözlük‘te oldukça ilginç bir hikayeye denk geldik. Sevgilisi olmaması değil de 30 yaşına kadar hiç olmamış olması gerçekten hem ilginç hem de başarı buyrun o yazıyı okuyalım.

Yalnız insan fotoğrafları-5423
Komando Kanı Var Bende yazmış:

benim bu insan. 30 (34 oldu)yaşına geldik bir tek bile sevgilim olmadı. bazen ben bile şaşırıyorum nasıl yaşadığıma. hem istiyorum sevgilim olmasını hem istemiyorum. üşengecim aynı zamanda. hiç çaba sarfetmiyorum. hem hassas bir insanım hem de çok güçlü. hep yalnız yaşadım, bütün işlerimi kendim yaptım. sevgilisiz yaşamanın tek faydası beni güçlü kılması.
kimseye eyvallahım olmadı, kimsenin peşinden koşmadım, kimseye yalvarmadım, taktik strateji kasmadım, gelecek menfaatler için insanları alttan almadım, yapmacık davranmadım, samimiyetsiz gülüşlere saklanmadım, kendimi olduğundan farklı göstermedim, çıkarcı arkadaşlıklar kurmadım. insanların suratına gülüp; arkalarından konuşmadım. çevremdeki insanlar ben istediğim için benim hayatımdalardı; baktım en ufak yamuklarında onları kolayca çıkarttım hayatımdan. onlar beni hayatlarında çıkardıklarında ise sarsılmadım ama ben onları hayatımdan çıkarınca ağırlarına gitti.
belki kötü bir hayatım oldu. belkide birçok mutluluğu kaçırdım. yapacak bi şey yok.