in

ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ BEĞENDİMBEĞENDİM ÇOK KOMİKÇOK KOMİK DUYGULUDUYGULU KIZGINKIZGIN

Sevgilinle İlişkini Sürdürebilmen İçin Konuşmaman Gereken 6 Konu

Sevgiliyle her konuyu konuşmak, hayatınızla ilgili her detayı paylaşmak ve anlatmak bazı konular için ilişkinin geleceğini malesef olumsuz etkiler. Evet o an için rahatlatıcı geliyor olabilir ama uzun vadede düşünüldüğünde pek iyi sonuçlar doğurmayabiliyor. Özellikle karşı tarafı rahatsız hissettirecek ve ya canını sıkacak konuları sürekli dile getirmek onun ilişkiden hatta senden soğumasına sebebiyet verebilir 🙁

Sevgiliniz ile konuşmanızın iyi bir fikir olmayacağı konuları sizler için derledim. Umarım dikkat eder ve yararını görürsünüz 🙂

  1. Eski sevgili. Biliyoruz arada sırada eski sevgilini stalklıyorsun, hatta onun yeni  sevgilisini ve en yakın arkadaşının sevgilisini bile stalklıyor olabilirsin. kendini kötü hissetme, farkındayız ki bu onu hala sevdiğin anlamına gelmiyor. Sadece merak ediyorsun. Bu merak duygusu özellikle kızların doğasında olan bir şey. Ancak bu durum ve eski sevgilinle olan anıların, şuan hayatındaki kişiyle paylaşabileceğin en son şey olmalı. Bu hem ilişkinde kıskançlık krizlerine sebep olabilir hem de aranızdaki güveni sarsabilir.
  2. Diğer önemli bir nokta ise Para konuları. Ona sürekli paradan bahsedip, çok beğendiğin gösterişli yüzüğün gösterişli fiyatından bahsedersen seninle alakalı yanlış düşünceler kafasında belirmeye başlayabillir.
  3. Ailenle alakalı kötü yorumlar yapman karşı tarafında ailene bakış açısını olumsuz etkiler. Ailenle elbette problemler yaşayabilir ve bundan sevgiline bahsedebilirsin ancak problemler elbette ki hallolur, onlar hakkında sonradan pişman olacağın şeyler söylememelisin.
  4. Sürekli İşkolik muhabbetler yapmak yani sürekli iş yerinde yaşadığın sıkıntılardan bahsetmek karşı tarafı bunaltır. Elbette iş yerinde yaşadığın sorunları danışıp, akıl alabilirsin ama sürekli bu konulardan yakınmak hem bir işe yaramaz hem de karşı tarafın canını sıkabilir.
  5. Senden önce ben muhabbetleri de karşı tarafın canını sıkacaktır. Tamam gençtin, hızlıydın anlıyoruz ama “Senden önce ben tüm partilere giderdim.” gibi cümleler baya itici oluyor. İlişkinizi yıpratma derim 🙂
  6. Bi diğer hassas nokta Evlilik. Bilindiği gibi çoğu erkek evlilik konusu geçince geriliyor ve korkmaya başlıyor. Evliliği çok istediğini de biliyorum ama bundan olabildiğince az bahsetmelisin. Ama onunla hayatını en kısa sürede birleştirmek istiyorsan, hayatın onunla birlikteyken ne kadar anlamlı olduğunu ve onunla çok mutlu olduğunu hissettir.