in ,

Sabah Yenen Çikolatalı Pasta Hem Beyne İyi Geliyor Hem de Kilo Verdirtiyor

sabahlari-cikolatali-pasta-yemenin-beyninize-yararli-oldugunu-ve-kilo-verdirdigini-kanitladi

Sabah kalkar kalkmaz bir dilim çikolatalı pasta yemek çocukken en sevdiğimiz ancak büyüyünce kilo sorunları nedeniyle yapamadığımız şeydir.

Ancak yapılan son araştırmaya göre sabah kalkınca çikolatalı pasta yemenin beyninize ve belinize çok yararlı gelmekte.

Yıllar önce Tel Aviv Üniversitesi’ndeki araştırmacılar her sabah çikolatalı pasta yemenin iş verimini artırdığını öne sürdü.

Araştırmacılar, genel kanının aksine kakao tüketiminin kilo vermeye yardımcı olduğunu ifade etti.

Öne sürdükleri tezi test etmek için New York’taki Syracuse Üniversitesi’nde bir deneme yaptılar. Deneme sonucunda çikolatanın beynin daha iyi çalışmasına yardımcı olduğunu kanıtladılar.

Düzenli şekilde çikolata yemenin hafızayı güçlendirdiği ve soyut düşünme yeteneğini artırdığı kanıtlandı.

sabahlari-cikolatali-pasta-yemenin-beyninize-yararli-oldugunu-ve-kilo-verdirdigini-kanitladi-2

Çikolatayı sabah 9’dan önce tükettiğinizde, vücudunuz çikolatayı yağ olarak depolamak yerine direk olarak enerjiye çeviriyor ve dolaylı olarak kilo vermenize yardımcı oluyor. Bir kez daha anlayacağınız üzere sabah kahvaltısı çok önemli. Çünkü beyninizin daha iyi çalışması için enerjiye ihtiyacı var.

Araştırmacılar, kaka çekirdeklerinde %20 oranında bulunan flavonoid isimli besin maddesinin ayrıca çay, kırmızı şarap, üzüm ve elmada da bulunduğunu tespit ettiler.

Yarın sabahtan itibaren her sabah 9’dan önce kahvaltıda çikolatalı pasta yiyerek hem içinizdeki çocuğu şımartın hem de beyninize ve belinize katkıda bulunun.