in

Rihanna’nın Kirli Geçmişi Ortaya Çıktı

Rihanna için Chloe Govan’ın yazdığı ve Türkiye’de Ayhan Semih Koç’un çevirisiyle Mona’dan çıkan kitap, acımasız bir portre.

Rihanna hakkında yazılan biyografiyi Milliyet Gazetesi’nden Ali Eyüboğlu yazı;

“Otlakçı leş” denecek kadar uyuşturucu esiri bir baba… Eşten hayır gelmeyince kendisinin ve çocuklarının geçimini sağlamak için bar işleten bir anne… İşportada şapka, eşarp ve okulda arkadaşlarına şekerleme satıp, aile bütçesine katkı sağlarken bile şarkıcılık hayali kuran bir kız…

Monica-Ronald Fenty çiftinin ileride kesin iş kadını olur gözüyle baktıkları Rihanna, bugün o yıllarda özendiği Mariah Carey gibi bir dünya starı. Ailesinin göçmen olarak geldiği Barbados’a, Rihanna’nın müzikle tek başına kazandırdığı para, ülkesinin en büyük ihraç kalemi olan şekerden fazla.

Anneannesinin “Asi Çiçek” dediği Rihanna için Chloe Govan’ın yazdığı ve Türkiye’de Ayhan Semih Koç’un çevirisiyle Mona’dan çıkan kitap, acımasız bir portre… Bizim starlar, haklarında böyle bir kitap çıksa, ne yaparlar acaba? Rihanna hakkında öylesine acımasız beyanlar var ki kitapta! Bir söyleşide, “14 yaşındaydım ve içki içip sarhoş oluyordum, ama kesinlikle bir Amy Winehouse ruh hali içinde olmadım” diyen Rihanna’nın arkadaşlarını kaynak gösterip, şunları bile yazdı.

Chloe Govan: “Rihanna’nın tanıdıklarından biri, onun kısa sürede önüne gelenle yatan bir kız olarak herkesin diline düştüğünü açıkladı.

18 yaşından küçük olmasına rağmen gece kulüplerinde takılıyor, kendisinden daha büyük erkeklerle birlikte olmaya çalışıyordu. Annesi, genç yaşta hamile kalmasını önlemek için dışarı çıkmasını bile yasakladı.”

Aynı Rihanna için, kızları sevmediğinden daha çok erkeklerle takılan ve bu yüzden adının ‘Erkek Fatma’ya çıktığını söyleyenler de var.

Şarkıcılık aşkı Rihanna’nın karşısına önce Bridgetown’da tatil yapan Barbados damadı ABD’li yapımcı Evan Rogers’ı, onun sayesinde de Jay-Z’yi çıkarınca arkası geldi. Birçok ünlünün hayatını yazan Chloe Govan’ın bu kitabında da Rihanna’nın sıfırdan zirveye çıkış öyküsü var.

BEYONCE, RİRİ’NİN BİLEĞİNİ KIRDI MI?

Rihanna, nam-ı diğer Riri, ünlü bir müzik yapımcısıyla anlaşıp Amerika’ya uçtuğunda, Barbados’la birlikte hakkındaki söylentilerin de geride kalacağını düşünmüş olabilir, ama yok öyle bir dünya!

Rihanna’nın albümünü yapan Jay-Z, o dönem Beyonce’nin nişanlısı olunca ‘İkinci Beyonce’ yakıştırmasıyla başlayan eleştirilerin dozu gittikçe arttı. Rihanna’nın, “Çok mide bulandırıcı” dediği iddialar da peş peşe geldi. Genç yıldızın, şöhret basamaklarını herkesle yatarak tırmandığını, müzik dünyasında yer edinebilmek için ruhunu ve vücudunu satıp, pop fahişesine dönüştüğünü, arkadaşlarının sevgililerini bile yatağa attığını öne sürenler…

‘Popmatters’ dergisi gibi, “Yetenek seviyesi çok düşük bu genç şarkıcının arkasında bazı önemli destekçiler var” diye yazıp Jay-Z’yi kastedenler… Media Takeout’a, “Şundan kesin eminim ki, Rihanna, Jay-Z’yi kendisiyle birlikte olmaya zorladı. O çok yaramaz bir kız ve eski alışkanlıklar asla değişmez” diye açıklama yapan okul arkadaşı!

ABD medyasında Jay-Z ile cinsel ilişkileri olduğu, bu nedenle Beyonce’nin merdivenlerden aşağı ittiği Rihanna’nın bileğinin kırıldığı haberleri bile çıktı. İki kadın arasında büyük kan davası olduğuna dair haberlerin çıktığı dönemde Rihanna, Beyonce ile karşılaşmasını InStyle’a şöyle anlattı:

“Bir konserimde Beyonce ziyaretime geldi ve donakaldım. Ona, ‘Sen benim idolümsün’ diye fısıldadım. O da bana, ‘Ah, çok tatlısın’ diye karşılık verdi. Sonuçta medyanın beklediği gibi saç saça, baş başa bir kavga yaşanmadı.” Barbados, Amerika, Rihanna ve Beyonce bize çok uzak, ama olan bitenler o kadar tanıdık ki! Size de öyle gelmedi mi?

Reytingi yok, torpili var!

Bir TV yöneticisinin, işi daha iyi yapacaklar varken arkadaşına vermesini etik bulmasam da anlarım. Arkadaş hatırına verilen bu işler, reyting listesine girmeyince niye kaldırılmaz? Çünkü ekran karşısındaki 100 kişiden üçünün bile izlemediği bir program Reklama girince o seyirci de gider. Bu durumdaki programlara kanal reklam alsa bile, izleyen olmadığından çarpanı gibi sonuç sıfırdır. Hal böyleyken TV yöneticisi, o işlerin arkasında duruyorsa o zaman ‘arkadaş’lıktan öte ‘tamamen duygusal’ bir ilişki bu. Bir kanalın izlenmediği için bitirdiği programı başka bir kanal alıyor ve reyting almadığı halde kaldırılmıyorsa, yine aynı kirli ilişki söz konusu.

Kaynak: numberone.com.tr