in ,

Parası Yetmeyen Öğrenciler Bedava Lahmacun İstedi, Lokantacının Yazdığı Not Olay Oldu

Paraları yetmediği için ekstra lahmacun isteyen öğrencilere lokantacının verdiği cevap sosyal medyayı salladı. Fazladan 7 lahmacun yollayan lokanta sahibi yazdığı not ile herkesi duygulandırdı.

Sosyal medya, 5 üniversite öğrencisinin yemek siparişinde yazdığı nota büyük bir jestle karşılık veren lokantacıyı konuşuyor. Paraları olmadığı için yemek siparişinde, ‘Merhaba, evde 5 öğrenciyiz. Vize haftası başladı, neredeyse uyumadan sınavlara çalışıyoruz. Kişi başı 3 lahmacun sipariş edecektik ama paramız bu kadarına yetti (Bursun yatmasına daha çok var) mümkünse 2 tane de sizin yollamanızı istiyoruz’ notunu yazan öğrencilere lokanta sahibi olumlu yanıt verdi.

”SİZLER BU MEMLEKETİN GELECEĞİSİNİZ”

Öğrencilerin siparişine ek olarak fazladan 7 lahmacun ve her biri için tatlı gönderen lokanta sahibi siparişlerin üzerine, ‘Benim oğlum da başka bir şehirde okuyor. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Siz bu memleketin geleceğisiniz. Tatlı da benden, zihin açar’ şeklinde cevap verdi. Nota yüzlerce yorum gelirken, lokanta sahibi ‘Öğrencilerin babası’ ilan edildi.

İŞTE HERKESİ DUYGULANDIRAN NOT:

Ne düşünüyorsun?

57 points
Upvote Downvote

Total votes: 73

Upvotes: 65

Upvotes percentage: 89.041096%

Downvotes: 8

Downvotes percentage: 10.958904%

4 Comments

Leave a Reply
  1. burada lokanta sahibini tebrik ediyorum adamsın. aynı zamanda çocuklarıda takdir ediyorum durumu samimiyetle ve kısaca özetledikleri için.ve birde uyarı yapıyorum bu samimi durumlarını suistimal etmesinler har zaman kapılar açılır

  2. işte bu her insanın düşünmesi gereken her insanın algılaması gereken bir ders önemli olan bir iki lahmacun değil o öğrenciler üzerinde bıraktığı insan değeri psikolojisidir yarın onlarda ogünü hatırlayıp odeğerde yaşam felsefesi yaşatacaklardır

Yorum yap