in

Oğluyla Kahvaltı Eden Babanın Sileceğinde Bulduğu Not Herkese Örnek Olabilir

Hemen hemen her gün içimizi karartacak üzücü haberleri izliyoruz. Bu nedenle içimize su serpecek haberler okumak hepimize iyi geliyor. Özellikle insanların yardımseverliğine ve nazikliğine dair haberler okuduğumuzda, insanlığın ölmediğini bir kez daha anlıyoruz.

Böyle güzel haberler nadir olsa da hâlâ dünyada iyi yürekli insanların olduğu bir gerçek. Geçen gün bir baba ve küçük oğlunun tecrübe ettiği bir olay dünyada hâlâ iyi insanların olduğunun bir diğer kanıtı oldu.

baba oğul silecekte bulunan not 1

Kevon Smith Sr. Ohio’daki bir restoranda üç aylık oğluyla beraber kahvaltı yapıyordu. Birden yaşlı bir çiftin onlara doğru sevgi dolu gözlerle baktığını gördü.

Kevon şaşırdı ve neler olduğunu anlayamadı. Oğluyla beraber restorandan çıktığında daha da şaşıracağı bir şeyi gördü. Arabasının sileceklerine bir kağıt parçası sıkıştırılmıştı.

baba oğul silecekte bulunan not

Kevon’un aracının cam sileceklerine bırakılan kağıt parçasında, “Bugünkü hesabınızı eşim ve ben ödemek istedik. Tanrı oğluna sağlık versin ve oğlunla mutlu bir hayat geçirin. Böyle iyi bir baba olmaya devam et. Mason Ailesi.”

baba oğul silecekte bulunan not 2

Yaşlı çift Kevon’un iyi bir baba örneği olmasından etkilenmişti. Kevon da yaşlı çiftin yaptığı hareketten çok duygulandı. Babasız büyüyen Kevon ileride oğlu olursa ona çok iyi bakacağına ve babalık edeceğine dair kendine söz vermişti.

Kevon, Cleveland19 News’e “Tanıdığım birçok baba çocuklarıyla yakından ilgilenmiyor. Bazı babalar ilgisizken, benim gibi bazı babalar da çocuklarının üzerine titriyor” dedi.

Kevon kendisine yapılan iyiliği tanımadığı birisine iyilik yaparak ödeyeceğini ifade etti. Ayrıca oğlu büyüdüğünde muhtemelen bu olayı ona hep anlatacak. Samimi, ender görülen ve yürekleri ısıtan bir iyilik örneği.

Kaynak: Newsner