Makyaj uzmanlarından 9 makyaj hilesi

Güzel görünmek için makyaja ihtiyacınız yok elbette, bu hepimizin bildiği bir gerçek! Ama bazı ufak teknikler ve hilelerle çok daha güzel görünebilirsiniz. Hile pek hoş kelime değil ama gavurlar buna tricks diyor. Neyse susuyorum ve Makyaj uzmanlarından 9 makyaj hilesi makalesini sizinle paylaşıyorum.

Makyaj Hileleri

SHELBY STERRETT, SAN DIEGO

”Defalarca denediğim bir yöntem: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere -örneğin masaya- yaslayın ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz.”

RICKI GURTMAN MORGAN VILLE, NJ

”Makyajı abartmamaya dikkat edin: Önce arka fondan başlayın. Fondöteninizi kullanın. Göz makyajına geçmeden allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme yeterli olacak. Göz kalemi ve maskarada aşırıya kaçmayacaksınız.”

makyaj-hilesi

TIA HEBRON, SANDY SPRINGS, GA

”Kaş pudrası kullanıyor musunuz bilmiyorum ama ne kadar doğal görünse de etkisi uzun süreli değildir. Kalıcı bir etki için ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisiyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacaktır.”

KIMBERLY SOANE, NYC

”Size oldukça faydalı bir tavsiyede bulunayım. Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırır ve kopmasını engeller. Bu sebeple kirpik kıvırıcısını banyodan hemen sonra kullanın.”

BOBBI BROWN

”Kapatıcıyı nerede kullanıyorsunuz? Makyajda kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza değil, kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etraflarına da hafifçe sürün.”

SHERRI HUBNER, SNOQUALMIE, WA

”Doğal bir makyaja sahip olmak için: Fondöteni elinize alıp avuç içlerinizi 1 dakika kadar ovalayın. Sonra alın,burun, yanak ve çene bölgesine fondöteni iyice uygulayın. Ilık uygulamayla daha doğal bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun.”

makyaj hileleri

TANYA MILLET, VİCTORVILLE, CA

”Kirpikler makyaj için oldukça önemli. Uzun ve yoğun kirpikler için, ikili maskara kullanın. Önce, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın.”

WENDY GLICK, CHICAGO

”Akşam dışarı güzel bir partiye çıktınız ama rujunuzu yanınıza almayı unuttuysanız endişelenmeyin. Dudak kreminden bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Rujunuz daha parlak ve kalıcı olacaktır.”

ELLICE SCHWAB, NYC

‘Etkileyici bakışlar mı istiyorsunuz? Öyleyse kirpik çizgisiyle göz kapağı arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklindeki farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz.”