in

ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ BEĞENDİMBEĞENDİM ÇOK KOMİKÇOK KOMİK DUYGULUDUYGULU KIZGINKIZGIN

Kimyasal Kullanmadan Dişlerinizi Beyazlatmanın Basit Yolları

Peki şimdi size soruyorum; hiç Google’a gülüşünüzün güzel görünmesi için neler yapmanız gerektiği ile ilgili soru sordunuz mu? Evet mi?

Tabi ki herkesin hayali güzel bembeyaz dişlerdir ve bunu elde edebilmek veya koruyabilmek için düzenli olarak dişçiye gidenler var. Ama yine de, insanlar o filmlerde gördüğümüz gülüşleri, dişleri elde edebilmek için kimyasal beyazlatıcılar kullanmak zorunda kalır. Üzücü taraf şu ki kimyasallar uzun süre kullanıldığı zaman hiç de iyi etkilere yol açmıyor. Diş minesini zedelerken, sonunda size gerçekten büyük dertler açacak şekilde dişlerinize zarar veriyor.

Peki dişlerinize zarar vermeden beyazlamalarını sağlamak kolay olmaz mıydı? Yine de bir şeyi aklınızda tutmanız gerek; aşağıda yazılan şeyler sizi düzenli olarak dişçiye gitmenizden alıkoymamalı! Lütfen aşağıda verilen şeylerin hepsinin bir ölçüsü olduğunu unutmayın, biliyorsunuz ki her şeyin fazlası zarar 🙂

Çilekten Yapılan Diş Macunu

Yapmanız gereken taze bir çileği alıp ezmek. Ezilmiş olan çileği iyi bir deniz tuzu ile karıştırın ve diş macunu şeklini alacak şekilde öğütün. Sonra diş fırçanızın üzerine sürerek dikkatli bir şekilde dişlerinizi fırçalayın. Birkaç dakika sonra dişlerinizi tamamen yıkayın. Bunu 15 günde bir tekrarlamak diş minenizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Muz Kabuğu Mucizesi

İşe yaramaz zannedilen muz kabuğu aslında diş plağını engelleyen ve diş renginizi koruyan maddeleri içerir. Yapmanız gereken kabuğun iç kısmı ile dişlerinizi ovmak ve 5-7 dakika bekledikten sonra dişlerinizi yıkamak.

Hindistan Cevizi Yağı Ve Faydaları

Biraz hindistan cevizi alarak dişinize sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra dişlerinizi iyi bir şekilde fırçalayın. Haftada 2-3 kez bunu yaparak dişlerinizin daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kendi Diş Macununuzu Yapın

Bir çay kaşığı hintsafranı ile yine aynı ölçüde hindistan cevizi yağı ve 2-3 damla nane yağını karıştırın. Ortaya çıkan şey yeni diş macununuz! Sadece diş minenize iyi gelmekle kalmıyor aynı zamanda dişlerinizi beyazlatarak nefesinizi ferahlatıyor.

Aloe Vera

Dişinizi fırçaladıktan sonra çekici bir gülüş elde etmek için Aloe Vera sıvısını veya jelini dişlerinize sürün. Diş fırçası ile masaj yapın ve sonrasında iyi bir şekilde dişlerinizi yıkayın.

Limon Gargara

Dişlerinizi temizlemek ve beyazlatmak için limondan gargara yapabilirsiniz. Tuzla karıştırılmış 3 parça limon ile ağzınızı iyice çalkalayın. Bunu sadece dişlerinizi fırçaladıktan sonra ve haftada 2-3 kere yapın.

Fesleğen Yaprağı Macunu

Fesleğen yapraklarını ezerek diş macunu olarak kullanın ve düzenli şekilde fırçalayın. Fesleğen yapraklarının ezilmesi ile yapılan ezme, dişlerinizi beyazlatırken diş sağlığınızı da korur.

Sulandırılmış Çay Ağacı Yağı

Yarısı su dolu bardağa saf çay ağacı yağından beş damla ekleyin. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra her gün dişlerinize bu karışımı uygulayın ve bir ayda daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olun.

Ezilmiş Kömür

Su ve ezilmiş kömür karışımı olan ekşi krema kıvamını dişlerinize uygulayın ve 2 dakika bekleyin. Sonra ağzınızı güzelce temizleyerek dişlerinizi fırçalayın. En iyi sonucu almak için haftada 1-2 kere uygulayın.