in

Kendinizden Vazgeçip Hayattan Tat Almadığınızda Bedeninize Ne Olur?

“Önce mideden başlıyor.”

Kendinizden asla vazgeçmemeniz konusunda ısrarcı ve sizi mutlu etmeyi amaç edinmiş bir siteyiz. Yine de böyle bir durumda neler olacağını bilmeniz için konunun uzmanı bütünsel sağlık koçu Nermin Doğruoğlu’nun bu yazısını sizlerle buluşturmak istedik. Böylece yaşadığınız hayatın değerini daha iyi anlayabilirsiniz:

depresyon

Her şey midenizle başlar, kabullenemediğiniz sorunlar ilk başta midenize vurur, birilerine yararlı olma, onlara elinizden geleni yardım etme düşüncesiyle kendinizde vazgeçersiniz. Kendinize değil de başkalarına yararlı olma ihtiyacı, “o kişiler, ben olmadan yaşayamaz” düşüncesi sizi yiyip bitirir ise, bu düşünce ve duygu sizde değişmediği sürece mide ameliyatı olsanız da iyileşemezsiniz.
Yardım etme ihtiyacını hissettiğiniz insanın, siz olmadan yaşayamaz düşüncesi size ait, ya onun sizin yardımınıza ihtiyacı var mı?

Ve sonraki adım ise….

Şekerli yiyeceklere açlık duyduğunuzda, endişeli düşünceler ürettiğinizde, kendinizi dış dünyaya kapattığınızda, kendinizi kaybolmuş hissettiğinizde, sürekli doyumsuzluk yaşadığınızda, fazla uyuyorsanız, kendinizi depresif hissettiğinizde ve unutkanlık başladıysa DİKKAT!!!
Beyniniz mutluluk hormonu üretemiyor, çünkü üretmesi için hiç bir neden göremiyor ve hayattan zevk alamaz olursunuz. Genç yaşta bunu yaşarsanız Diyabet1 neden olabilir, orta yaş üzeri ise Diyabet2’ye neden olabilir.
Artık kendinize dönme ve kendinizi iyileştirme zamanı.
KAHKAHA atabileceğiniz bir durumu düşünün, sizi mutlu eden anılarınızı düşünün veya size mutluluk verecek anılar yaratın, ki beyniniz yeniden mutluluk hormonlarınızı üretsin ve Hayata yeniden katılın, katılın ki YAŞAYIN! Sizi ne mutlu ediyorsa onu yapın, bırakın “başkaları ne der” düşüncesini.

 

pankreas
Not: Resimde gördüğünüz Dalak/Pankreas bölgenize devamlı ovma veya hafif vuruşlar yapabilirsiniz. Doğru yeri bulabilmek için ilk ovmanızda veya vuruşunuzda acı hissetmeniz gerekiyor, çünkü orada birikmiş toksinler vardır ve siz oraya her işlem yaptığınızda oradan atılacaklardır ve zamanla o acı hissiniz yok olacaktır.
Hayattan tat almayı kestiğinizde bir sonraki zarar görecek organınız ise KALP’tir!

AMAN DİKKAT!