Karakterinizi Yansıtan 10 Oturuş Pozisyonu

Karakter analizi yaparken jest ve mimiklerden, el hareketlerinden, konuşma tarzından,hatta el yazısından faydalanıldığını hepiniz duymuşsunuzdur. Bunlar birçoğumuzun bildiği alışılagelmiş yöntemlerdir. Fakat tüm bunların dışında oturuş pozisyonunuzun karakterinizi yansıttığını söylesek ne düşünürsünüz?

Merak ettiyseniz, gelin hep birlikte göz atalım. İşte Karakterinizi Yansıtan 10 Oturuş Pozisyonu;

1# Dik Oturuş

Bu tarz kişilerin kararlı olduğu, geleceğe dair planları olan, kontrol sevdalısı kişiler olduğu düşünülmektedir. Bulunduğu yeri sahiplenen bu kişiler, dik başlılığı ile dikkat çekmektedir.

2# Rahat Oturuş

Sosyal ortamda tabuları yıkan, kendisi ve çevresi ile barışık olan bu tip insanların ortamdaki kimseyi kendine rakip görmediği düşünülmektedir. Sempatik ve arkadaş canlısı bu kişilerin, gözlem yeteneği de oldukça yüksektir.

3# Eğilerek Oturuş

Eğilerek oturan insanların fedakar ve nezaket sahibi olduğu düşünülmektedir. İstemese bile kendinden ödün veren bu tip insanlar daima pozitiftir.

4# Birleşik Ayak Oturuşu

Fazlasıyla ciddi ve mesafeli olan bu tip insanların her zaman kafalarında planlar bulunmaktadır. Ortamı incelemeyi seven bu insanlara ilk etapta soru sormak dahi imkansızdır.

5# Çaprak Ayak Oturuşu

Tam bir lider olan ve liderlik özelliklerini sergilemekten çekinmeyen bu tip insanların, kıskanç ve hırslı olduğu düşünülmektedir.

6# Bilinçli Oturuş

Rahatlığıyla dikkat çeken bu insanların tanıdığı insanların içinde kalmaya özen gösterdiği düşünülmektedir. Etrafı süzmeyi ve değerlendirmeyi seven bu insanlar, bildiği konular üzerine konuşmaya özen göstermektedir.

7# Kararlı Oturuş

Ciddi, kararlı ve güçlü karaktere sahip olan bu kişiler asla konuşma başlatmamalarıyla dikkat çekerler.

8# Elleri Saklama Oturuşu

Fazlasıyla nazik ve anlayışlı olan bu kişilerin ellerini saklaması karşısındakine güvensizlik duyduğunu göstermektedir.

9# Eller Dizlerde Oturuş

liderli ruhlu olan ancak liderlik etmeyi tercih etmeyen bu tip insanlar, yol gösterici özelliği ile dikkat çekmektedir. Fikirlere ve farklı düşüncelere önem veren bu insanlar odaklanma konusunda ise muhteşemdir.

10# Eller Birleşik Oturuş

Fazlasıyla duygusal olan ve insanlara yaklaşırken dikkatli olmaya özen gösteren bu kişilerin en önemli dezavantajı ise yalnızlık korkularıdır.