in

Kadınların İlişkiye Başlarken Dikkat Etmesi Gereken Unsurlar

Sevgi ya da aşk dediğimiz şey duygusaldır, doğaldır, samimidir. Taktik barındırmaz içinde, ufak hesaplara yer yoktur… Herkesten sakladığn sırlarını, fantezilerini, saçmalıklarını, komik olmayan tüm esprilerini, en önemlisi kendini sevdiğinle paylaşır, deli dana gibi oradan oraya koşturur durursun. Sonra ilişki beklemediğin bir anda laps diye bitiverir de, ben bu aşk acısıyla nasıl yaşayacağım diye düşünürken bulursun kendini…

Sonra dersin ki: “Demek ki neymiş? ‘Sevgi ya da aşk dediğimiz şey duygusaldır, doğaldır, samimidir.’ kısmı yalan.” Sen içinden geldiği gibi davrandıkça bu cin gözler, bu  ön yargılı insanlar seni kullanır sonra da şapa oturttururlar.

Bir de insanlar o kadar gariplerdir ki nasıl davranacağını da şaşırırsın. Kendini tutar kendince hanım hanımcık durursun, “kezbansın” derler; içinden geldiği gibi güler eğlenirsin “sen çok rahatsın kızım senle ciddi ilişki yaşanmaz” derler…

O halde ciddi bir ilişki yaşamak istiyorsan ne yapacaksın tatlişkom?

Öncelikle ilişkinin başı çok önemli. Rol yap! Dürüst ve samimi olma, aklına her geleni söyleme!

Çünkü o zaman çok konuştuğunu ve rahat olduğunu düşünüp yargılamaya başlıyorlar.

Her esprisine gülme! 

O zaman da: “Tavladım kızı” diye düşünüyorlar.

Güçlü bir kadın olduğunu gösterme!

Çünkü erkekler salaklar tatlişkom. Güçlü kadın görünce de egoları zedeleniyor ve kaçıyorlar. Çünkü onlar istiyorlar ki kadın asalak olsun, ona bağımlı olsun ki istediği gibi yönetebilsin…

Mızmız ol, hiçbir şeyi beğenme!

Göreceksin, o zaman seni memnun etmek için elinden geleni yapacak ve etrafında fırfır dönecek!

“Ben gelirim canım sen zahmet edip gelme” deme! Gelsin alsın bir zahmet.

Erkekler elde etmek için uğraşmadıkları hiçbir şeyin kıymetini bilmezler. Bırakın uğrasşsın. Sen Tuzla’da o Beylikdüzü’nde otursa bile gelsin alsın seni!

Burnundan kıl aldırma, arada çaktırmadan aşağıla!

Çünkü o zaman sana yaranmaya, kendisini sevdirmeye ve kabul ettirmeye çalışacak. Bırak kendini paralasın, debelensin dursun!

Asla ve asla geçmişindeki iyi ya da kötü şeylerden bahsetme!

Erkekler her şeyden bir anlam çıkarmaya, başta da söylediğim gibi yaftalamaya ve kafalarında kurmaya bayılırlar. İsterlerki hayatınızda ondan başka kimse olmamış olsun, böyle de bencillerdir. Geçmişinizle ilgili olarak söyleyeceğiniz tek bir cümle, espri vs ileride ilişkinizin bitmesine neden olan temeli oluşturabilir.

Bu taktikleri uyguladın sonra baktın ki çocuk bir ilgi bir alaka, üzerine düşüyor, bir dediğini ikiletmiyor… Sakın kanma, bir süre daha devam et!

Bu süre 3 ayı geçtikten sonra hislerini bir kontrol et bakalım, bir adım gittiğinde kaçıyor mu yoksa her şey normal mi? Sonra bir bakmışsın haftalar geçmiş hala bir şey olmamış… Bekleme, olmayacak! Sen kaçınca gelecek sen bir adım atınca kaçacak! Bu böyle bir kısır döngü tatlişkom. Çünkü günümüz erkekleri ne istediklerini bilmiyorlar!

Bu yüzden sen yine de kendin ol sadece, çok açık ve dürüst olma. Her doğruyu söylemen gerekmediğini unutma. Bilmen gereken tek şey bu. Seni seven, isteyen olduğun gibi sevsin.

Şansınız, bahtınız açık olsun…

Not: Bu maddeler sinirli bir kadının kaleminden dökülenlerdir. Sadece ve sadece erkeklere laf sokma amacı içerir.