HAYVANLAR

Japon Firması Verimliliği Artırmak İçin Ofisi Kedilerle Doldurdu

Kedi beslemenin oldukça lüks ve pahalı bir alışkanlık olarak görüldüğü Tokyo’da, çoğu kişinin bildiği gibi apartmanlarda bile kedi beslenmesine karşı katı kurallar var. Bu nedenle Japonya’da kedi kafeler oldukça popüler. Kedi severlerin işi biraz zor ne yazık ki. Sadece böyle alanlarda tüylü dostlarımızı sevebiliyorlar. Bunun farkında olan Ferray Corporation isimli firma çalışanlarının kedilerle daha fazla haşır neşir olması ve daha mutlu olmaları için sevimli dostlarımızı çalışma ortamına taşımaya karar vermiş.

ofis-kedisi
İnsan kaynaklarının ilettiği bilgiye göre kediler çalışanların stresinin azalmasını ve kendilerini daha rahat bir ortamda hissetmelerini sağlamış.
ofis-kedileri
Kedilerden rahatsız olanlar da var ama onlar da dahil herkes kedilerle ilgili sohbet ettiğinden dolayı grup içi iletişimi arttırdığı gözlemlenmiş.

bilgisayar-kedi

Müşteriden memnuniyetsiz, kötü bir mail mi geldi; sıkıntıya gerek yok. Kafanı kaldır ve bir daha klavyene bak. Aaaaa bir misafirin var. Amaaan takma dostum beni sev beni sev diyor.
kedi-ofiste
Tek şirket de o değil Mars Japan Limited var mesela o da aynı şekilde kedilerin ofiste rahatça dolaşabildiği bir şirket. Burada işe girmek için aranan ilk şart hayvan sevgisi. Kedi sevme molası bile var. İdeal kariyer.

Oy ver

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükselişe Geçenler

To Top

Merhaba!

Forgot password?

Hesabın yok mu, hemen açalım! ÜYE OL

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…