in

İngiltere’den Bir Tuhaf Hizmet Daha: Profesyonel Yatak Isıtıcısı

Sıradan mesleklerden farklı bir iş kolu yaratan Viktoria Ivachyova, dünyanın ilk “profesyonel yatak ısıtıcısı” olarak tanınıyor.

Ivachyova genel olarak erkeklerin soğuk yataklarını ısıtıyor ve müşterilerinin daha sıcak bir yatağa girerek huzurlu bir uyku almasını sağlıyor.

Okuduğu kitap karakterinden ilham alarak bu sektörü oluşturduğunu belirten Rus kadın, bu hizmeti için müşterilerden saat başına 65 pound (yaklaşık 298 TL) aylık ise 1350 pound (yaklaşık 6 bin 200 TL) alıyor.

Yataklarının ısıtıldığı sırada müşterilerin odada bulunmasına izin verilse de Ivachyova‘ya fiziksel temasta bulunmalarına izin verilmiyor.

21 yaşındaki genç sunduğu hizmetin dışında ekstra bir şey isteyen müşterilerine önlem almak amacıyla yanında bir panik butonu bulunduruyor ve bu butona basılmasında halinde kapıda güvenlik görevlileri odaya dalıyor.

Ivachyova çağrıldıktan sonra pijamalarıyla yatağa giriyor ve bir saat boyunca yatağı ısıtıyor.

İyi bir dinleyici olduğunu belirten Ivachyova, bu sırada müşterilerini dinlediğini ve birçoğunun derdini ona açtığını ifade ediyor.

Bir müşterisinin bu seanstan sonrası kendisini aradığını söyleyen Rus kadın, müşterisinin “Vika sen inanılmazsın, Bu sabah uyandım ve yaşama sevinciyle doluyum” dediğini belirtiyor.

Müşterilerinin genel olarak yalnız erkekler olduğunu söyleyen Ivachyova, istendiği takdirde kadınlara da bu hizmeti sunacağını ifade ediyor.