in

İhbar Üzerine Olay Yerine Geldiler, Makarna Yapıp Döndüler

Apartmanda yükselen sesler ve ardından gelen ihbar… İhbar geldiğinde polisler neyle karşılaşacaklarını genelde tahmin etseler de bu sefer oldukça şaşırtıcı bir olay gerçekleşti. Roma’daki Appio bölgesinde bir apartmandan yapılan ihbara karşılık veren İtalyan polisi gördükleri karşısında şaşırdı.

Apartmanda yaşayanların yüksek ses nedeniyle şikayet ettikleri daireye giren 4 polis memuru 94 yaşındaki Michele ve 84 yaşındaki eşi Jole ile karşılaştı. İkisinde de herhangi bir yaralanma ya da başka bir şey yoktu. Jole ve Michele’in bu bağırış çağırışına sebep olan televizyonda gördükleri nefret içeren haberlerdi. Jole bu haberleri izleyince öyle yüksek sesle ağlamış ki apartman sakinleri bir şey olduğunu düşünerek polisi aramaya karar vermişler.

Polisin öğrendiğine göre çiftimiz uzun zamandır ne dışarı çıkmış ne de kimse onları ziyarete gelmiş. Bu üzücü haberler de 70 yıllık evli olan bu ikiliyi üzmüş. Üstelik şanslarına civardaki tüm çiftler de tatile gitmiş. Yalnızlıkları çifte kavrulmuş bir hal almış.
makarna

Dışarı çıkamadıkları için yiyecek açısından da sorun yaşıyorlarmış. Polisin tek bulduğu şey mutfak masasındaki üzüm olduğundan dolayı polis ambulans gelene kadar çiftimize yemek hazırlamış. Peynirli makarna yerken de dünya tatlısı çiftimizle sohbet ettiler.
makarnapolis2

Roma Polisi Facebook sayfasından bu olayı duyururken sıradan bir ihbarın kağıtlar dışına taşan bir sevgi işine dönüşmesini anlattı.

Yine de yaşlı çiftin anlattığı bir şey var ki insan düşününce üzülüyor. Birlikte geçen bir ömre rağmen şu an çok yalnız hissettiklerini ve şu an sadece televizyonun onlara eşlik ettiğini söylemişler.

Polisin ilgiye muhtaç bu çifte sunduğu sevgi için onlara müteşekkiriz.

Kaynak: independent.co.uk