in

ÇOK KOMİKÇOK KOMİK DUYGULUDUYGULU

Hayatımıza Bir Anda Girip Bir Anda Çıkanlar

Zaman zaman hayatımıza bir anda giren şeyleri milletçe benimsediğimiz oluyor. Sonrasında, hayatımızın odak noktası haline gelen bu şeylerden, milletçe ışık hızında uzaklaşıyoruz. Bir anda hayatımıza girip, bir anda çıkan her şey “Bir ara şu bu vardı, sahi ne oldu ona?” diye anılır oluyor.

  1. Bayhan, yıllar önce Popstar yarışmasında söylediği meşhur ve yürek burkan “Seninle olmak var ya” adlı şarkısı ile herkes tarafından tanınmış ve benimsenmiş ancak günümüzde adı bile anılmamakta.  Uzun süredir gündemden uzak kalmış olmaktan rahatsız olmuş olacak ki  Bayhan ara sıra izdivaç programlarına katılıp, kendisini bizlere hatırlatmaya çalışmaktadır.
  2. Blackberry telefon ve blackberry messenger bir zamanlar çoğumuzun müptelası olduğu teknolojilerdi. Whatsapp’ın hayatımıza girmesi ile blackberry messengerın papucu dama atılmış, sadece messengerı için kullanıldığından telefonlarda piyasadan hızla yok olmuştur.
  3. Denge bileklikleri bir dönem hepimizin bileklerinde yerini almıştı. 70 liralık hiçbir şeye yaramayan bu  bilekliklerin 3 lira olan versiyonu pazara düştükten bir süre sonra bileklikler “denge sağlamıyor bu ya” diye hayatımızdan hızlıca çıkarılmıştır.
  4. Bir dönem insanları sinir krizine sokmuş olan Flappy Bird oyunu, yabancılar tarafından “kalp krizine sebep olması” gerekçesiyle kaldırılmıştı.
  5. Bir ara da Vine uygulaması vardı. Ne ara nasıl bitti bilmiyorum ancak popüler kullanıcıları şimdilerde djlik yaparak ve film çekerek ekmeğini yemeye devam etmekte.
  6. İnsanların pistlerin ortasında çılgınca oynadığı “Trabzon Kolbastısı” adlı tuhaf oyun neyse ki kayboldu ve gitti.
  7. Gangnam Style şarkısı ve dansı ise hayatımıza ışık hızında girip aynı hızla çıkanlardan. Çıktı çıkmasına da olan orada burada bu müzikle oynatılıp, videosu çekilen bebelere oldu. 
  8. Ölümünden sonra ülkemizce benimsenen, idol olarak görülmeye başlanan dünya starı Micheal Jacson ve kendine özgü dansı, ülkemizde özgünlükten tamamen uzaklaşmış, yetenek programlarında ve okul gösterilerinde sahnelerimizi taçlandırmıştı. Sonra ne oldu bende bilmiyorum ama uzun zamandır Micheal Jacson dansı yapan birine hiç rastlamadım.
  9. Henüz gündemimizden düşmeyen ancak diğerleri gibi bir anda unutulcağına emin olduğum stres çarkı da hayatımıza bir anda girenlerden. Bakalım ne zaman çıkacak?