in

BEĞENDİMBEĞENDİM ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ

Halka Açık Alanda Cinsel İlişkiye Girerken Yakalanan Çifte Bakın Hakim Ne Ceza Verdi

Ohio’nun Painesville ilçesinde mahkemeye çıkan davalılar karşılarında Michael Cicconetti isimli hâkimi görünce ne bekleyeceklerini bilemiyorlar.

Karizmatik hâkim 21 yıl boyunca çok yaratıcı cezaların altına imza attı. Suçlu bulunan kişilere öyle cezalar verdi ki bir daha benzer bir suç işlemeyediler.

Michael Cicconetti deyimi yerindeyse ‘Göze göz dişe diş’ kararların altına imza atıyor.

Aynı zamanda beş çocuk babası olan Michael Cicconetti verdiği kararlarla herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. Suçlular ya hapse gidiyorlar ya da Cicconetti’nin alternatif cezalarıyla karşı karşıya kalıyorlar.

1994 yılından beri Michael Cicconetti aldığı kararlarla gündemde kalmayı başarıyor.

İşte verdiği cezalardan bazıları:

1- Umumi alanda cinsel ilişkiye girdikleri için bir çift mahkemeye çıkarıldılar. Cezaları ise parktaki bütün çöpleri temizlemek oldu. Bu arada gazeteden bir reklam köşesi kiralayarak kendilerini gören herkesten özür dilemek zorunda bırakıldılar.

2- Bir kadın 35 yavru kediyi ormanın ortasına bıraktı. Kadın para cezası aldı. Buna ek olarak Hâkim Cicconetti kadının dilinden konuşarak ilginç bir cezaya imza attı. Kadının kasım ayının bir gecesinde ormanda tek başına kalmasına karar verildi. Yanında yiyecek, içecek veya çadır olmayacaktı. Gece hava iyice soğuduğundan Cicconetti dayanamadı ve kendi imkanlarıyla ateş yakmasına izin verdi.

3- Adamın biri, bir polis memuruna ‘domuz’ diye hitap etti. Ceza olarak sokağın bir köşesinde omzunda 170 kiloluk domuz taşımasına ve elinde de ‘Bu bir polis değildir’ yazılı karton tutmasına karar verildi.

4- Alkollü halde araç kullanırken yakalanan sürücüye morga gidip sorumsuz sürücüler yüzünden hayatını kaybeden insanlara saatlerce bakması cezası verildi.

5- Taksiye binen bir kadın parasını ödemedi. Ceza olarak taksinin kat ettiği 48 kilometrelik yolu yürümesi sağlandı.

6- Adamın biri yoksullar için toplanan paranın bulunduğu kutuyu çaldı. Sokakta bir gün evsizler gibi yaşaması kararlaştırıldı.

7- Lise öğrencileri servislerinin tekerleklerini yardılar. Bu nedenle servis, öğleden sonra ilkokul çocuklarını okula götüremedi. Liseli öğrenciler aldıkları ceza nedeniyle, ilkokul çocuklarını pikniğe götürmek zorunda bırakıldılar.

Cicconetti’nin yaratıcı cezalar verdikleri kişilerin %90’ı hayatları boyunca başka suç işlemediler. Harika değil mi?

Hâkimin aldığı kararların doğru olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.

Newsner TR