in ,

Google Çalışanlarının Maruz Kaldığı 3 Sağlıklı Beslenme Taktiği

Yemek yeme alışkanlıklarının arkasında görsel ve psikolojik etkenlerin de olduğunu bilen Google İnsan Kaynakları, çalışanların sağlıklı beslenmeleri için bazı ufak taktikler belirlemiş. Bu taktikler sayesinde çalışanlar o yiyeceklere uzanmayı akıllarına getirmiyorlar bile.  Ha bizim dürüm, döner aşkımıza bu google diyet taktikleri  bir çare olur mu bilemedik ama işte Google çalışanlarına özel ;

sağlıklı beslenme taktikleri

Google-diet

1- Salataların olduğu bölüm en çok görülen yere.

Yaptırdıkları araştırmalara göre insanlar yemek alırken ilk olarak neye ulaşabilirlerse onu alıyorlarmış. Bu nedenle girişe yakın bir yere salata barını koymuşlar.

2- Tabak boyutları küçüldü

Google bu işlemi yaparken 3 aşamalı olarak çalışmış, yavaş yavaş küçültmüş tabakları. Kimse farkına varmamış ha bunu bizde yapsa biz ne deriz? Bunlar iyice cimrileşmiş ama işte el oğlu düşündüğünden yapıyor.

3- Soda ve şekelerlemeleri ortadan kaldırdılar.

Google ile çalışanlar bilir hediye vs göndereceği zaman bunlar ilk olarak MMs şekerlerinden gönderir ama sanırım Canan Karatay ile görüşmüşler o da şekeri kesin demiş. Ayrıca tatlı ikram ettiklerinde de 3 seferde ısırılabilecek tatlıları tercih ediyorlar.
Soda yerine su koymuşlar tüm kafelere ve dinlenme yerlerine. Sodayı da arkalara saklamışlar. İyi de yapmışlar

Peki bu adamların çalışma ofisi nasıl? En Güzel Ofisler

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Yorum yap