in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM KIZGINKIZGIN ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ DUYGULUDUYGULU ÇOK KOMİKÇOK KOMİK

Game of Thrones Hakkındaki Gizli Gerçekler Ortaya Çıktı

HBO’nun fenomen dizisi Game of Thrones‘un yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss, dizinin gidişatı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Arya Stark rolündeki Maisie Williams ve Sansa Stark rolündeki Sophie Turner’ın da bulunduğu toplantıda konuşan yaratıcılar, dizi hakkındaki bilinmeyenleri ve bu ana kadar yaşadıkları pişmanlıkları sıraladılar.

1# Khal Drogo’nun Ölümü

David Benioff ve D.B. Weiss’a göre dizideki en etkileyici sahnelerden biri Khal Drogo’nun ölümüydü. “Onun ölümünün etkisinden hala kurtulamadık ve Khal Drogo’yu özlüyoruz.” ifadelerini kullanan ikili, Jason Momoa’nın karaktere müthiş uyum sağladığını da sözlerine ekledi.

2# Sansa Stark

Kitaptaki favori karakterinin Sansa Stark olduğunu belirten Benioff; karakterin gelişimden çok etkilendiğini, herkesin sinir olduğu ergen bir kızdan böylesine önemli bir karakterin çıkmasının muhteşem olduğunu ifade etti.

3# Jon Snow

D.B. Weiss, Kit Harrington’ın hayat verdiği Jon Snow karakterinin Harry Potter-The Lord of The Rings karışımı bir figür olarak gördüğünü açıkladı.

4# Catelyn Stark

Kitap ile dizi en büyük farklardan biri olan Cately Stark, kitaptan Lady Stoneheart olarak geri dönerek Red Wedding’in intikamını almış; ancak bu olaylar dizide yer almamıştı. Senaristler Arya Stark’ın gelişimi ve Jon Snow’un ölümden dönmesi sebebiyle Lady Stoneheart’in diziye dahil edilmediğini ifade etti.

5# Sansa’nın Şarkısı

Sansa Stark’ı canlandıran Sophie Turner, ikinci sezonda ölenler için bir şarkı okumuş ancak bu şarkı son anda diziden çıkarılmıştı. Sıkı bir Bieber fanatiği olan Turner’ın en büyük arzusu, Bieber’ın Game of Thrones setini ziyaret etmesi.

6# Locke Olayı

İkili, üçüncü sezonda Jaime Lannister’ın Locke’u nehre attıktan sonra vahşi hayvanlar tarafından parçalandığı bir sahnenin çekilmesinin planlandığı ancak bu “eğlenceli” istenilen biçimde gerçekleşmediği ifade etti.

7# Meryn Trant’ın Ölümü

Game of Thrones tarihinde en pahalı ölüm sahnesi Meryn Trant’ın Arya Stark tarafından öldürüldüğü sahneydi. Senaristlere göre Maisie Williams bu sahnenin çekimi sırasında bir süre gözlerini açamadı.