in

Ertelediğiniz 7 Şeyi 1 Haftada Yapın, Rahatlayın!

 

Sabah uyanıyoruz, bir güne başlıyoruz ve nasıl olduğunu anlamadan o gün bitiyor. Böylece hep bir erteleme sürecinden geçiyoruz. Yarın, yarın, yarın… Bir hafta içerisinde, en azından yapılması basit olan 7 şeyi aradan çıkaralım, haydi bakalım.

Pazartesi;

8076_diyetinduraklamadnemindebirgnlnediyetibozmakmetabolizmayartrm

Meşhur pazartesi günü, spora ve diyete başlanamayan gündür.

Bu pazartesi, başlamayı deneyin ! İsterseniz daha sonra devam etmeyin ama pazartesi günü başlayın, bir tabuyu yıkmış olursunuz. Ve başlayınca devam edebileceğinizi görürsünüz. Ya da devamının gelmeyeceğini net bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Sonuç olarak belirsizlikten kurtulursunuz.

Salı;

 

tumblr_n93bzddlxB1qgxmqno1_500-1-2128

Salı gününün sallandığını düşünmüyorum. Tam tersi ilginç bir şekilde, evrak almak olsun, önemli bir yere gitmek olsun her türlü işimizi halledebildiğimiz bir gündür. O yüzden bugün, daha önce yarım bıraktığınız bir kitaba tekrar başlamak için ideal bir gün. Haydi hemen kitabımızı elimize alalım !

Çarşamba;

tumblr_mpbchnzOgr1qz4d4bo1_400 (1)

Hafta ortası olma özelliği onun imajını zedelemiyor. Yorucu bir haftanın ne bitişi ne de başlangıcıdır. Tam ortasıdır. Ancak anlamsız bir enerji, bir mutluluk verir. Dikkat edin en sevdiğiniz diziler de genelde o güne denk gelmiştir. Ama dizileri boş verelim. Yarım bıraktığınız o film var ya, işte o filmi açın en başından izleyin !

Perşembe;

tumblr_m9ywhtxruZ1rba6npo1_500

Bugünü pek sevemiyoruz sanırım. Kişisel fikrim bu tabii. Sanki 6 günlük olması gereken haftaya rastgele bir gün eklenmiş, araya serpiştirilmiş o da perşembe olmuş gibi geliyor bana. Bu boşlukta yapılacak en güzel şey yazmaktır. Günlük tutmaya başlayabilirsiniz, biliyorum yazacak çok şeyiniz var !

Cuma;

kimsenin_bilmedigi_mucize_ayaklari_sicak_suda_1451001401_4396

Haftanın yorgunluğunu bir şekilde atmalısınız. Klişe ve basit gelebilir ama bir kovaya sıcak su doldurun, ayacıklarınızı bir güzel içine koyun. Ohh miss…

Cumartesi;

red_dreamer_hat_model_traveller_bag_hd-wallpaper-1738447

Yarın pazar ve bugün her an bitebilir diye düşündüğümüz gündür. Bir bırakın şu işi gücü düşünmeyi, bugün cumartesi ve tatil ! Bir tatil günüm var onda da erken mi kalkacağım demeyin, makul bir saatte uyanın ve uzak diye gitmeye üşendiğiniz, doğal güzellikleri olan o yer var ya, işte oraya gidin ! Bol bol fotoğraf çekin.

Pazar;

hh

Pazar günü, kahvaltının en güzel olması gereken gündür. Sabah çıkın evden, okumaya üşendiğiniz bir dergi veya gazeteyi alın, tazecik ekmeğinizi de alın, eve gidip güzelce bir kahvaltı yapın. Kahvaltı olayını uzatabildiğiniz kadar uzatın, derginizi/gazetenizi okuyun !