TEKNOLOJİ

En çok para kazandıran reklam sitesi

İnternet sitesi kuranlar Mark Zuckerberg olmayacaklarını biliyor ama yine de sevdikleri işten para kazanmak istiyor. Fakat Adsense benzeri reklamlarla ay sonunda 3-4 TL gelir elde etmek her seferinde bu işe olan inancınızı yitirmenize neden oluyor. İnternet sitelerine reklam alabileceğiniz sitelerin hemen hemen hepsi de Adsense’ten daha az kazandırıyor. Örneğin Adsense size bin gösterime 1 TL kazandırıyor diyelim, bu reklam siteleri Adsense alt yapısını kullandığından aynı reklamlar için size 0.4-0.6 TL arası reklam geliri kazandırıyor yani neredeyse yarı yarıya bir gelir söz konusu. Bu reklamların bir kısmı uzman kadro tarafından hazırlanmadığından sayfa hızınızı da olumsuz etkiliyor. Tabii en büyük sorunlardan birisi de bu Adsense alternatifi site reklamlarında paramı alabilecek miyim sorusu. Normalde sadece stopaj kesintisi ile onlara gönderdiğiniz IBAN numarasına ya da PayPal hesabınıza havale yapmaları gerekirken yok şu yok bu diye parayı hiç edebiliyorlar. Peki biz ne öneriyoruz, internet sitemizden nasıl para kazanmaya başladık?

Para kazanmaya başlama tarihimiz GELİR ORTAKLARI ile tanıştığımız tarihe denk geliyor. Her şeyden önce gerçekten yayıncılara yardım etmek isteyen, amacı sadece reklam satmak değil internet sitelerinin büyümesini sağlamak da olan bir firma. Çalışan arkadaşlar da işinin profesyoneli olduğu kadar samimi ve yol gösterici.

 

Ne gibi reklam türleri var:

CPM (bin gösterime ödenen ücret)

CPC (tık başına kazanılan para)

Interstitial reklamlar ( Hürriyet vs sitelerdeki gibi 8-10 saniye reklam gösterimi)

Affiliate reklamlar

Mobil ve uygulama reklamları

Bizim tavsiyemiz Affiliate reklamlar bunun temel nedeni de bu reklamlarda zengin içeriklerle başarılı sonuçlar elde etmek sizin elinizde. Şöyle mesela AKULA diye bir oyun var diyelim. clicksor  da bunun için bir partner programı açmış. Siz programa başvurduktan sonra yapmanız gereken; oyunu, oyunun nasıl oynandığını varsa oyundaki hileleri, kullanıcıların en çok takıldığı soruları içeren bir tanıtım yazısı oluşturmak. Bu yazının içerisine oyunun bannerlarını yerleştirin. Böylece oyun ile ilgili aramalarda öne çıkabilirsiniz. Oyun siteniz varsa ya da normal sitelerde de sağ banner alanlarınıza oyunun bannerlarını ekleyin. Oyuna üye olan herkes için para kazanın. Bu yine mobil indirmeler ve çeşitli sitelerin üye kampanyaları için de yapılabilecek bir taktik.

Ödemeler konusuna gelince her ayın ilk Pazartesi günü eğer fatura kesebiliyorsanız kesintisiz, fatura kesemiyorsanız %10 stopaj kesintisinden sonra parayı yatırıyorlar. Eğer haftalık olarak 200 TL’den daha fazla kazanabiliyorsanız, ödemeleri haftalık da alabilirsiniz.

Zaten sloganları da; haftalık ödemeler, yüksek gelirler.

GELİR ORTAKLARI

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 8

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 50.000000%

Click to comment

Yorum yap

YUKARI

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…