Elektronik Müzik Sevenleri Mutluluğa Eriştirme Garantili 10 Track

Ülkemizde teknolojinin ilerlemesi ile elektronik müzikteki gelişmeler de geçtiğimiz yıllara göre bayağı iyi durumda. Elektronik müzik denince genelde dup tıs diye adlandırılan yüksel bpm’li eskilerde kalan techno track’ler akıllara geliyordu ülkemizde ve çok mutlu bir şekilde söyleyebilirim ki artık ülkemizde müzik tarzı sorulduğunda Deep House dinliyorum diyebilen insanların sayısı artıyor. Bu artış ile doğru orantılı olarak elektronik müziği bilmeyen sadece sosyal mecralardan ve kulaktan kulağa yayılan bilgiler ile gereksiz bilgi kirliliği de çok fazla durumda.

maxresdefault

Biraz bu sebepten dolayı biraz da daha çok insana elektronik müziği duyurabilmek için Siyasetten Uzak Pozitif İçerik Sitesi The Geyik aracılığı ile House, Tech House, Deep House, Nu Disco & Indie Dance Music, Electronica, Techno ve Chill Out tarzlarından seçtiğim trackleri buralardan paylaşacağım. Bir tarzı benimsemek için sürekli takip etmek gerekiyor, eğer sevdiğiniz bir tarz var ise o tarzı buralardan takip edebilirsiniz.

Listeleri genelde aylık olarak 10 track yapmayı planlıyorum ancak güzel trackler olursa tabii ki sayı artacaktır. Sonraki paylaşımlarda tarzlar ile ilgili ve elektronik müzik ile ilgili tecrübe ve bilgilerimi paylaşmaya devam edeceğim sizlerle. Beatport’un House listesine göz atarak başlamak istedim, dinlemeye başlayalım.

Şuan House tarzının ilk 100’ünde 1998’de piyasaya sürülen bir track var. Uzun yıllardır elektronik müzik dinleyenlerin durduk yere bir anda aklına gelen tracklerden biridir bizzat şahit oldum. Seth Troxler geçtiğimiz haftalarda Time Warp konserinde de çalmıştı, insanlar sanırım güzelliğini tekrar hatırladı ve muhtemelen şuanda Danny Tenaglia bile şaşkındır.

Celeda – Music Is The Answer (Danny Tenaglia Remix)

 

İkinci sırada Craig David, Blonde – Nothing Like This (Extended Version)

126BPM bir track var burada Cid – No! (Extended Mix)

Vocal ve sound’unu beğendiğim bir parça Riton, Kah-lo – Rinse & Repeat (Original Mix)

 

Burada tekrar eskilerden bir vokal var ‘’The Ultimate’’ ilk 100’e girmeyi hak ediyor.
Luca Debonaire, Stefano Reis – The Ultimate

Pampa Records son albümünden bir parça Acid Pauli – Nana

https://www.youtube.com/watch?v=SEJz7PthmAw

Tertemiz bir House Track Boris Way, Redendo – Sunday (Extended Mix)

Eskilerden yeni bir düzenleme Proxy Brown – Alive (Original Mix)

Alex Guesta – Voodoo (Tribal Mix)

https://www.youtube.com/watch?v=wUWpBhyIgso

Listenin en en sonunda Beatport’un en çok satan 1 numarası!