in

KIZGINKIZGIN ÇOK KOMİKÇOK KOMİK DUYGULUDUYGULU BEĞENDİMBEĞENDİM

Duyduğunuzda Şok Olacağınız Gereksiz Şekilde Pahalı 13 Şey

Şimdi göreceğiniz ürünlerin hepsi zenginin ve fakirin günlük olarak kullandığı şeyler. Ama zengin kesime hitap eden bu aşırı ve komik derecede pahalı şeyler onlar için sofistike niteliği taşıyan cinsten. İnsanın içini cız edecek derecede pahalı olan bu eşyalara bir göz atalım isterseniz.

#1 ÇORAP

Hiç kimse bir çift çorabın 1,188$ tutacağını tahmin etmez. Evet yanlış duymadınız 1,188 DOLAR!!! Pazarda 1 tl yaa bunlar falan diyesi geliyor insanın gözleri çakmak çakmak yanarken. Falke adında lüks bir Alman triko markası, dünyanın en pahalı çoraplarını üretmek için Peru’ya ait küçük develerin ultra seviyede kaliteli tüylerini kullanıyor. Bu hayvanların türü tükenmekte olduğundan dolayı da dokusu pahalıya mal oluyor.

#2 iPhone

2007 yazında piyasaya sürüldüğünden beri bu telefon markasının zengin kesim arasında popülerliği her geçen gün arttı. Bu telefonlar alıcılarının hayat tarzlarına uymaları için süslü kaplarla satılıyor.

En pahalısı ise, iPhone 5’in çıkarttığı, fiyatı 15.3 milyon dolar olan 600 siyah ile beyaz elmastan oluşan kap ve safir cam korumasıdır. İngiliz tasarımcı Stuart Hughes tarafından dizayn edilmiştir.

#3 Diş macunu

Herkes, tuz, limon, nane içeren ve diş sağlığımızı korumamızda yardımcı olurken fiyat açısından da uygun her türlü diş macununa aşinadır. Ama Dr. Tetsu Nakamoto’nun keşfettiği ve 100$ dolar olan Theodent 300, her mağazada bulunması mümkün olmayan yüksek kalitede temizlik maddesi içeren bir diş macunu.

#4 Kulaklık

Çoğumuz kulaklık kullanıyoruz. Bazısı süslü bir yapıya sahipken bazısı ise sadece plastikten. Ama kulaklığınızın bir lüks eşyası olduğunu düşünün. Suni elmas kaplaması olduğunu düşünebilirsiniz bu kulaklıkların. Ama bir dakika! Belçikalı bir kuyumcu olan Cassidy, 18 karat altın ve 118 elmas kullanarak kulaklık yaptı!! Evet yanlış duymadınız. Ve en çarpıcı yanı ise tanesinin 5,200$ olması…

#5 Klozet Kapağı

Karbon lifinden klozet kapaklarının fiyatı ise 300$. Lamborghini ve Ferrari gibi lüks arabalarda kullanılan malzeme ile aynı olduğundan dolayı bu ürünü üreten Headhunter Inc şirketi aynı zamanda tamamen karbon lifinden klozet kapakları üretmekte.

#6 Tuvalet Kağıdı

Poponuzu sildiğiniz bir şeye neden bu kadar para harcamak istenir ki?! Tabi sağlık diye de bir durum var. Avustralya şirketi olan Toilet Paper Man, tanesi 1.5 milyon değerinde 22 karat altından yapılma 3 katlı tuvalet kağıdı satıyor! Tabi hepsi bu kadar değil. Bir rulo alana, yanında bir şişe şampanya hediye kampanyalı! Allahım insanlar nelere para harcıyor 🙁

#7 Klavye

Mükemmel bir masa, TV dolabı ile birlikte havalı mobilyalar yanında sadece basit bir klavye iyi durmaz. İhtiyacınız olan şey aynı derecede gösterişli bir alet. Endişelenmeyin bunu da düşünmüşler. Gokukawa, sizin için 548$ fiyatıyla güzel siyah bir deriden klavye üretti. Evet gerçekten güzelmiş 😀

#8 Kapı Tamponu

Evet yanlış duymadınız şimdi de sırada kapı tamponu var, hani bazen kağıt kullandığımız. Vancouver’lı tasarımcı Tobias Long 3,500$ tutarında betondan kapı tamponları üretti. Eşsiz bir parça yontmak için Long,  Alvar Aalto Savoy tabanına beton döküyor. Şekil tamamlandığında, pahalı olan bu taban kırılıyor. Alvar Aalto Savoy, Fin tasarımının ikonik bir parçası haline dönüşmüş, karısı Aino ile Altar Aalto tarafından yapılan camdan yapılmış bir parçadır.

#9 Patlamış Mısır

Yok artık dedirtiyor değil mi?

Berco’nun Bilyon Dolarlık Patlamış Mısır’ı ile tanışın. Dünyanın en iyi malzemelerinden yapılmadır; Nielsen Massey Bourbon vanilyası, Vermont Krem Yağı, Laeso tuzu, üstünde yenilebilir 23 karat altın tanecikleriyle organik şeker…

Fiyatı ise 250$… Yeme de yanında yat şimdi.

#10 Şemsiye

Tasarımcı Angelo Galasso, Billionaire Couture adında bir şirket kurmak için İtalyan yarış kralı Flavio Briatore ile ortak oldu. Zengin insanlar için ürün üreten bu şirket aynı zamanda ağırlığından dolayı tersyüz olmayacak timsah derisinden bir şemsiye üretiyor. Tanesi ise 50,000$.

#11 Şef Bıçağı

Tasarımcı Quintin Nel ve Hoffmann/Pieper, Nemusk marka adı altında satılan lüks bıçak koleksyonu yaratmak amacı ile belki de dünyanın en pahalı profesyonal şef bıçaklarının üretimini yapıyorlar. Damascus çeliğinden yapılan bıçağın tutma yeri elmastan yapılma. Fiyatı ise 40,000$.

#12 Su & Şişesi

Şişenin bu lüks versiyonu, dünyanın en pahalı likör şişesini de tasarlamış olan Fernando Altamirano tarafından tasarlandı. 24 karat som altından ve kristalden yapılma şişenin fiyatı 60,000$. İçindeki su 5 miligram altın tozu içeren Fiji ve Fransa’daki su kaynaklarının karışımından oluşuyor.

#13 Noodle

İngilterenin ünlü servis mağazası Harrods, 2008 yılında 50$ değerinde lüks bir noodle kabı piyasaya sürdü. Alıcılara aynı zamanda havalı bir masa örtüsü ile çatal da gönderildi.

Aşırı derecede pahalı olsa da, bu üründen gelen gelirlerin bir kısmı bağışlandı.

Not: Ürünün günümüzde hala satışta olup olmadığı bilinmiyor.