in

DUYGULUDUYGULU BEĞENDİMBEĞENDİM ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ

Down Sendromlu Çocukla Mezuniyet Balosuna Kimse Gitmek İstemedi – Bakın Devreye Kim Girdi

Bazen yanı başımızda olanların farkında olmuyoruz ve o güzel kalpli insanlar üzülürken onlardan bihaber oluyorz. Bu down sendromlu çocuğun hikayesi de tam olarak böyle.
17 yaşındaki Daniel, mezuniyet balosuna gidecek kimsesinin olmaması nedeniyle çok üzülüyordu. Down sendromlu çocuk muhtemelen baloya gitmemeyi düşünüyordu.

Ancak Daniel’in sınıf arkadaşı Kylie, ona hayatı boyunca unutamayacağı bir teklif yaptı!
danieldown1

Kylie, Daniel’e mezuniyet balosunda kendisine eşlik etmesini ve onu evden almak istediğini söyledi. Daniel memnuniyetle kabul etti. Ancak Daniel’in başına gelecek sürprizler bununla sınırlı değildi. Yerel bir haber kanalı durum hakkında haber aldı ve olaya el attı.

Kylie, Daniel’i Rolls Royce ile evinden aldı ve kırmızı halıda beraber yürüdüler. 17 yaşındaki çocuk sevinçten çılgına döndü.

Daniel, “Annem benim için o kadar seviniyor ki!” dedi.

danieldown2

Daniel ve Kylie’nin bu sefer beraber tecrübe ettikleri sürpriz anne Tonya’yı da gözyaşlarına boğdu. Önce Kylie’ye hayalindeki araba hediye edildi. Sonra da Daniel’e 35 bin TL’lik okula ücretsiz girme şansı verildi.

Anne Tonya, “Birçok kişi Daniel’in yapabileceklerinin sınırlı olduğunu düşünüyor. Ancak bilsinler ki o her şeyi yapabilecek yetenekte. Kendisine tanınan bu şans karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum” dedi.
downdanile

Küçük bir iyilik beraberinde bakın neler getirdi! Daniel sonunda hayallerindeki üniversiteye gidebilecek!


K: Newsner