in

Dolandırıcıyı Adele’in Şarkısıyla Trolleyen Adam

Mail yoluyla dolandırıcılığa denk gelmişsinizdir, bir kadın fotoğrafıyla kurban kandırılır ve ondan uçak parası istenir. O parayı kurban yolladıktan sonra kurbanın aslında öyle bir kadın olmadığını anlaması çok uzun sürmez. Bunun sosyal medya versiyonuna da oldukça hızlı bir şekilde geçildi. Fake profillerle sosyal medya mesajları atıldı. Ama çoğu insan artık bunun farkında olduğundan dolayı bu numaraları yemiyor. Aşağıda göreceğiniz arkadaşımız da yememiş. Üstüne bir de Adele’in Hello isimli şarkısıyla trolleme eklemiş.

Dolandırıcıyı Adele’in Şarkısıyla Trolleyen Adam

1 Her şey merhaba güzellik mesajı ile başlıyor, dostumuz Hello diyor buyrun o benim
f1
2 Bunca yıldan sonra benimle buluşur musun aşk yaşar mıyız eskisi gibi diyor, bizim dolandırıcı da yazdığı her şeye atlıyor. Oysa ki bunlar şarkının sözleri. Arada seni iyi etmem için paraya ihtiyacım var diye ana mesajı da vermiş.
f2
3 Profilde Danimarka yazıyor diye oraya bilet parası istiyordu, şarkıda Califronia geçince onun sohbetini yapıyorlar. Bizim dolandırıcı kız yine para istemeye devam ediyor.
3
4 Para gönder mesajını kuvvetlendiriyor, karşıdan aldığı yanıt ise genelde hello hello
4
5 Seni binlerce kez aradım diyor bu sefer dolandırıcı şakın tabii. Beni başka kadınlarla karıştırma diyor.
5
6 Elimden gelen her şeyi yaptım kalbini kırdığım için özür dilemeyi denedim diyor ama gel gör ki şarkı umrunda değil dolandırıcının o para gönder de iyi edeyim diye tutturuyor.
6
7 Para göndermesi için hesap nosu bile göndermiş ama bizimkisi şarkıya devam ediyor.
7
8 Para göndermenin öneminden nutuk çekse de karşı tarafta aşkın yelleri esiyor.
8
9 Zamanımız gidiyor bebeğim bu bir sır değil diye duygulandıran anlarda dolandırıcı duruma uyanmaya başlıyor.
9
10 Senin hayatını bitiricem oğlum tarzı yazışmalarla sonlandırıyor ama gel gör ki bizim troll eleman devam ediyor şarkıyı söylemeye.
10

Kaynak:Frank Jensen