in

Dalgıçların Okyanusun Derinliklerinde Hapsedilmiş Şekilde Buldukları Hayvanın Hikayesi

The Geyik’te size iyi insanları anlatmaya özen göstersek de bu hikayede hem iyi hem de kötü insanlar var. Dalgıçlar, Endonezya’daki Kokoya Adası’nın açıklarında dalış yaptıkları sırada sıradışı bir keşif yaptılar.

Ve okyanusun dibinde bir kafes buldular. Kafesin içinde ise orta boyutlarda deniz ayısı türüne benzeyen iki memeli vardı. Meğerse balıkçılardan biri bu hayvanları yakalamış ve turistlere teknesinden dalış yaptırıp hayvanları göstermek amacıyla okyanusun derinlerine hapsetmiş.

The Dodo’ya konuşan dalgıçlar, kafesin içinde yer alan dugonların birinin dişi diğerinin ise erkek olduğunu ifade ettiler.

Balıkçı, dişinin yüzgecinin etrafına zincir bağlamış ve kafese sabitlemişti. Erkek ise serbest olmasına rağmen dişisini orada bırakmamak için kafesin dışında yüzüyordu.

Acımasız balıkçı bu sayede daha fazla para kazanmak istemişti. Dalış için ve fotoğraf çektirmek için ayrı ayrı para alıyordu.

Dalgıçlardan Delon Lim, The Dodo’ya “Fotoğraf çektirmek ister misiniz? Ancak bunun bir ücreti var” dedi.

Lim ve arkadaşları zavallı hayvanın yerini tespit edebilmek için balıkçıya para ödediler. Kıyıya dönünce ise balıkçıyı yetkililere ihbar ettiler.

Dugonları bu şekilde kafese kapatmak suç. Lim ve arkadaşları sayesinde balıkçı gereken cezayı aldı ve iki dugon artık özgür.

Newsner