Connect with us

HAYVANLAR

Dalgıcı Köpekbalığı Saldırısından Koruyan Kahraman Balina

Geçtiğimiz Eylül ayında Cook Adası’nda araştırma yapan 63 yaşındaki biyolog Nan Hauser, kolay kolay herkesin yaşayamayacağı ilginç bir olay yaşadı. Araştırma yapmak için suya dalan Nan’ı köpekbalığı saldırısından bir balina kurtardı!

Balina Biyoloğu Nan Hauser’ın kendi kamerasından olay anı

Daily Mirror’ın haberine göre araştırma yapmak için suya giren balina biyoloğu, şınorkelle yüzerek balinanın yanına yaklaştı. O sırada etrafta kaplan köpekbalığı olarak bilinen yaklaşık 10 metre boyunda bir köpekbalığı türünün dolaştığını bilmiyordu. Bir süre sonra köpekbalığının farkına varan balina tarafından iteklenmeye ve uzaklaştırılmaya çalışılan biyolog yaklaşık 10 dakika boyunca korkusunu kontrol altına almaya ve tekneye geri dönmek için güvenli bir yol aramaya çalışmış. Nihayet arkadaşları tarafından tekneye çıkarılan Nan, balinanın onu kontrol etmeye geldiğini ve güvenlik sağlanan kadar uzaklaşmadığını söylüyor.

Nan Hauser’ın Kamerasından

Bir balina biyoloğu olarak yunusların bu tarz korumacı davranışlar gösterdiğini bildiklerini fakat ilk defa bir balinanın böylesine kahramanca davrandığına tanık olduklarını söyleyen Nan, çalışmalarına artık daha güçlü gözlem ve kazandığı bu yeni deneyimle devam ediyor.

*FoxNews

Oy ver

5 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükselişe Geçenler

Merhaba!

Forgot password?

Hesabın yok mu, hemen açalım! ÜYE OL

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…