in

CIA: Himalayalar’da 6 Kez UFO’lara Rastladık

13 milyon belgenin gizliliğini kaldırarak bunları halkla paylaşmaya başlayan CIA, gündemi belirlemeye devam ediyor.

Ortaya çıkan son belgelerde CIA‘in Himayalar‘da UFO gözlemine yönelik araştırmalar yaptığı ve bu dönemde 6 kez UFO’lar ile temas kurulduğu öğrenildi.

Belgelere göre 19 Şubat 1968 yılında, Nepal’in kuzeydoğusunda yüksek hızla hareket eden parlak bir cisim görüldüğü ve cisim için “Kırmızı ve yeşil renkte gün ışığı kadar güçlü, parlak bir ışık yayan, yüksek hızdaki uzun ve ince bir cisim. Görülmesinden birkaç saniye sonra gök gürültüsü sesi duyuldu.” ifadelerinin kullanıldığı görülüyor.

21 Şubat 1968 tarihli başka bir belge ise Butan bölgesinde görülen bir UFO’dan bahsediliyor ve ‘maviye çalan bir renkte olan parlak cisim,yüksek hızla ve sessizce hareket etti’ ibareleri yer alıyor.

4 Mart 1968 tarihli belge ise Hindistan’daki bir hava üssünde UFO’lar ile görsel temas kurulduğundan bahsediliyor ve “Bir beyaz ışıkla aynı anda iki patlama sesi duyuldu. Aynı zamanda beyaz bir dumanı kırmızıya çalan bir ışık takip etti” ifadeleri raporda yer alıyor.

En ilginç olay ise 25 Mart 1968 tarihine dayanıyor. İlk kez detaylı tarifin olduğu olduğu raporda “Tabanı 186 cm, yüksekliği 124 cm olan, büyük bir daire şeklindeki metal cisim, Pokhara’nın 5 mil uzaklığında, Baltichaur’daki bir kraterde bulundu.” ifadelerine yer verildi.

CIA yaptığı açıklamada tüm belgelerin resmi nitelik taşıdığını fakat %20’sinin herhangi bilimsel bir açıklamasının olmadığı ifade etmişti.