Bu Güzel İnsanı Bulmamıza Yardımcı Olun!

Sosyal medyada Bora Acar Zöngür isimli dostumuz birini arıyor. Neden aradığını görünce duygulanacaksınız. Eğer tanıyorsanız lütfen arkadaşa ulaşın.
abi2
Değerli arkadaşlarım sizlerle garip bir anımı paylaşıp yardımınızı istiyorum.
Beşiktaş Barbaros yokuşunun heykele en yakın tarafından taksiye binip Teşvikiye’de bulunan Şişli Öğretmen evine gitmem gerekiyordu. Mesafe kısa kabul ediyorum ancak İstanbullu arkadaşlarım bilirki tekerlekli sandalye ile Herkül olsan gidemeyeceğin bir yol.
Önce bir taksiye el kaldırdım yavaşladı sandalyemi işaret etti ve sonra devam etti. ”Müşterisi vardır” dedim. İkincisi geldi devam etti. ”Herhalde adrese gidiyordu” dedim. Üçüncüsü durdu nereye dedi tarif ettim ”yakın mesafe” dedi gitti.
Derken benim çağırmadığım uzaklardan beni gören bir taksi önümde geldi durdu.
Aşağıda gördüğünüz abimiz ne gideceğim yeri sordu nede başka birşey.
Hızlıca aldı sandalyemi arabaya sonra dedi kardeş nereye.
avi
Gözlerim doldu… İki oğlundan büyük olanının adı Aleks’miş. Abimizin adını sormayı unuttum. Hadi bi yardım edin şu adamı bulalım ona teşekkür edemedim. Bir hediye paketi hazırladım ona ulaştırmam lazım. Kadıköy taksisi olduğunu hatırlıyorum sadece.
Beni tanıyanlar ne kadar Beşiktaş fanatiğimi olduğumu da bilir; Kadıköyde yediğim dayağı, Kadıköy baskınında daha reşit değilken yer aldığımı, Mühendis Oktay’ın katillerini kovaladığımı… Tuttuğumuz ve ideolojilerini savunduğumuz takımlardan önce birer insan olduğumuzu hatırlattığın için teşekkürler hayatımda kilometre taşı olan isimsiz kahraman taksici abimiz.
Lütfen bi paylaşıverin bulalım şu abiyi.