in

Birbirini Delicesine Seven Ve Hiç Ayrılmayan İki Kör Kedinin Yüreğinizi Isıtacak Hikayesi

Bu iki sevimli yavru kedi, açlıktan neredeyse ölecekken, Avustralya Casula’da yaşayan bir kadının arka bahçesinde bulundu.  İyi niyetli kadın kedileri  besledi ve elinden geldiğince onlara bakmaya çalıştı fakat ne yazık ki onlar için iyi bir yuva bulamadı.

Ayrıca kedilerin gözlerinde bariz bir problem olduğunu da fark etmişti. İki erkek kardeşin gözleri, yaklaşık 3 haftalık olmalarına rağmen yeni doğan bebekler gibi hala kapalıydı.

980x

Bu iyi yürekli kadın kedişleri yerel bir veterinere götürdü ve maalesef kötü bir haber aldı: Kedilerin her ikisi de kördü ve durumlarının tedavi edilip edilemeyeceği ise belirsizdi. Onlara ne kadar yardım etmek istese de her iki kör kediye de finansal açıdan yetemeyeceğini biliyordu bu nedenle yardım isteği ile birkaç kurtarıcı grupla iletişime geçti. Herkes onu yüz üstü bıraktı. Sokak kedilerini kurtarma alanında uzman olan grup Inner City Strays imdadına yetişti.

980x

Inner City Strays kurucularından ve gruptaki bakıcılardan biri olan Diana Dammery kör kedilerin fotoğraflarını gördüğünde yardım etmek istedi.

Dammery o anda ikizleri hemen almaları gerektiğini düşünmüş ve maliyetlerinin ne kadar tutacağını düşünmeden yani aslında umursamadan onları almaya karar vermiş, çünkü bu yardıma muhtaç ikizlere sırtını dönemeyeceğini anlamış.

980x

Stevie ve Isaac ismini alan bu sevimli ikizlerin konjenital göz kusuruna sahip oldukları ortaya çıkmış.

980x

Stevie tamamen kör ve bu nedenle enfeksiyonu engellemek için iki gözünün alınması gerekliydi. Isaac ise bir gözünden kör ama diğer gözü ile hala görebilmekteydi. Ancak Isaac kedişimizin göz kapakları işlevselliğini yitirmişti ve kirpikleri rahatsızlık etkisi yaratacak şekilde gözlerini kapatmaktaydı.

Bu nedenle göz doktoru Dr. Mark Bilson tarafından göz kapağı oluşumu için iki adımdan oluşan cerrahi bir süreçten geçti. Bu güzel yürekli doktor da bu bebeklere kıyamadığı için onlara çok destek olmuş ve güzel bir indirim yapmış.

980x

Stevie ve Isaac göz ameliyatlarından sonra iyileşirken, ikisi de birbirlerine bu zor süreçte çok yardım etmiş. Dammery’nin dediğine göre Stevie, Isaac’e inanılmaz güveniyormuş. Kafası karıştığında veya kendini güvende hissetmediğinde ağlayan Stevie’yi duyan Isaac koşarak yanına geliyormuş. Eğer Isaac yanında ise hiç ağlamazmış. Birbirlerinin en yakın dostu olmuş bu sevimli ikizler.

980x

Çoğu kedi gibi bizim ikizler de kovalamaca, birbirini sinsi sinsi takip etme ve güreşmeyi çok seviyor. Aynı zamanda kedi tüneli içinde ordan oraya dönmeye de bayılıyorlar.

Şimdi sağlıklı ve mutlular yani her engelsiz kedinin yaptığı şeyi yapıyorlar. Onları gören insanlar kör olduklarına inanamıyorlarmış. Zaten kör dediğimiz kediler aslında çok yoğun duygu ve dikkate sahipler. Bu yazıyı yazan kişi olarak kendi evimde de bir kör kediye sahibim ama kör olduğuna bin şahit ister! 🙂

İkizler birbirlerine sarılmaya da bayılıyor!980x

Stevie tamamen iyileşti fakat Isaac işlevsel göz kapaklarına sahip olabilmesi için Ağustos ayında başka bir ameliyata girecek. Kısa sürede toparlanır toparlanmaz bu mükemmel ikiliye mutlu bir yuva aranacak.

“Onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek sevgi dolu bir aileyi gerçekten hak ediyorlar. Bulundukları çevre güvenli olmalı. Köpekleri hiç sevmiyorlar. Hayvanlara karşı şefkatli olan çocuklar onlar için daha iyi. Anlık okşanma veya yüksek ses karşısında korkuyorlar. Diğer kedilere karşı sıcak kanlı olabilirler ama evde sadece ikisinin olması onları daha da mutlu kılacaktır.” diyor Dammery.

980x

980x

Lütfen engelli deyip geçmeyin. İnanın onların diğer hayvanlardan hiçbir farkı yok. Ve aslına bakarsanız daha sadık oluyorlar bir nevi çünkü hissiyatı yüksek bu hayvanlar kurtarıldıklarının daha da bir farkında oluyorlar ve hayata daha sıkı bağlanıyorlar. Kendi kedimden biliyorum, beni bir dakika yalnız bırakmaz. Odada olmadığımı anladığında her yerde miyavlayarak beni arar. Geceleri hep koynumda, ayak ucumda yatar ve gündüzleri de mütemadiyen yatağımda yatar. O bana gönderilmiş bir melek. Umarım siz de kendi meleğinizi bulursunuz…