Birbirinden İlginç 10 Kask Modeli

Kask modelleri için dünyaca ünlü motor ve kask firmaları her yıl çeşitli tasarımlar ve yüksek performanslı modeller üretiyor. Genelde güvenlik ve şık tasarımın bir arada olduğu kask modelleri haricinde tematik üretim yapan farklı kask tasarımları bulunuyor.

Kaskların özel olarak üretildiğini ve çoğu motorcunun kendi kask tasarımını kendi başına yaptığını söylemek gerekiyor. İşte seçtiğimiz ilginç ve “cool” kask modelleri.

1- Karanlıkların Adamı Bay Kask
01
Kısık ve ateş saçan gözler, düz bir çene, sert bir çehre ve simsiyah bir tasarım ile bütünleşmiş olan kask, adeta ben cool’um diye bağırıyor! Filmlerden çıkmış bir süper kahraman gibi görünmüyor mu?

2- Tehlikeli ve cool
02
Siyah ve ateş alevleriyle tasarlanmış olan bu ilginç kask hem tehlikeli hem de havalı durmuyor mu sizce de? Kaskın arkasından düşen uçlarında adeta alevler saçan saçları son derece cool bir hava sergilerken çene-burun- göz tasarımının adeta “Ben tehlikeliyim” diye bağırıyor olması ilginç bir bileşim olmuş. Böyle bir kask takan kişiye denk gelirseniz, temkinli yaklaşmanızı öneririz.

3- Tamamen organik
03
Ahşap ve gümüşün bir araya gelerek oluşturduğu yarım (open) kask modeli sizce de son derece sevimli değil mi? Sevimli ve farklı!

4- Kuru kafa was here!
04
Kuru kafa kask modeli çok ilginç bir tasarım değil fakat mekanik görünümlü kuru kafa kask tasarımı kesinlikle ilginç dostlar! İlk anda ürkütücü görünse de bir süre sonra “Ben farklıyım!” diyor adeta. Rocks!

5- Sırıtık
05
Bir şeyin ilginç olması o şeyin güzel olduğu anlamına gelmiyor dostlar. Bu iki kask modeli cadılar bayramından çıkmışçasına sırıtık bir tavır sergiliyor. İlginç fakat asla “wow!!!” değil!

6- Pek dost canlısı durmuyor
06
Siyah, çeneden açılan bir kask örneği olan ve insan yüzü formunda tasarlanan bu kaskı ilginç bulduk. Hafiften bir iticiliği, ukala görüntüsü yok değil; kabul! İlginç ve itici diyelim mi o halde? (Dedik gitti!)

7- Kafamda bir şey var
07
Yarım kaskların bu kadar tasarıma ve farklılığa açık olması takdire şayan doğrusu! Sıradan bir yarım kask yeri geldiğinde kan kırmızısı bir karpuz oluyorken yeri geldiğinde pekâlâ kıvrım kıvrım bir beyin olabiliyor! Adamlar yapıyor azizim!

8 Tehlike kokusu
08
Yine bir kuru kafa fakat yine alışılmışın dışında farklı bir tasarıma sahip. Tepesinde dikenlerin olduğu, gözlerinden tehlike kokusunun yayıldığı sinirli bir çene yapısına sahip karanlık ve ilginç bir kuru kafa kaskı bu. Sıradan bir kask olduğunu düşünmediniz sanırım?!

9 Beyaz melek
09
Çok güvenli görünmeyen fakat tasarım olarak ilginç bulduğumu itiraf etmem gereken bu kask her ne kadar beyaz melek demiş olsam da masumiyet sergilemiyor. Açılmış yanak bölümleri ürkütücüyken kapalı hali ise ilginç mi desem tuhaf mı desem bilemedim.

10 Fazla karizmatik
10
Siyahın asaleti, tasarımın inceliği ve gözlerdeki ışık yansımalarıyla ortaya çıkan detaylar sizce de bu kaskı cool göstermiyor mu? Üstelik son derece güvenlikli, her türlü darbeye karşı tam koruma sağlar gibi görünüyor.