in ,

Bilim Kurgu Severleri Ekran Başına Kitleyen 13 Dizi

Dizi sektörünün giderek büyümesi dizi sayısını sürekli olarak arttırıyor. Dizi sektörünün büyüyen bütçeleri ve gelişen görsel efektler sonrası daha fazla bilim-kurgu dizisi de izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Tüm bu etkiler sonrası yayın hayatına devam eden en güzel bilim-kurgu dizileri sizler için listeledik. İşte Bilim Kurgu Severleri Ekran Başına Kitleyen 13 Dizi;

1# The X-Files (IMDb Puanı: 8.7)

Bilim kurgu denilince akla gelen ilk dizilerden olan The X-Files uzun bir aranın ardından tekrar ekranlara döndü. Uzaylı gerçeği ve devlet komploları çerçevesinde geçen doğaüstü olayları inceleyen Mulder ve Scully’nin hikayesi izlenmeye değer.

2# Westworld (IDMb Puanı: 9.1)

Geçtiğimiz sezon yayınlanmaya başlayan ve bir anda fenomen haline gelen Westworld; Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris ve Anthony Hopkins gibi isimlerin bulunduğu güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Yapay zekaların vahşi batı temalı bir parkı ve burayı ziyaret eden konukların hikayesini anlatan dizi J.J.Abrams imzası taşıyor.

3# Stranger Things (IMDb Puanı: 9.0)

2016’nın dikkat çeken diğer yapımı da hiç kuşkusuz Stranger Things’ti. 80’lerin korku filmilerinin havasını modern bilim kurguyla birleştiren dizinin oyuncu kadrosunda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard gibi isimler bulunuyor.

4# Doctor Who (IMDb Puanı: 8.8)

Televizyon tarihinin en uzun soluklu dizi olan Doctor Who, Gallifreyli bir Zaman Lordu olan Doktor’un zaman ve uzay ekseninde atıldığı sonu olmayan maceraları konu ediniyor. Geçmiş ile gelecek ekseninde sınırlı kalmayan dizi kimi zaman başka galaksilere ve farklı ırklara dahi uzanıyor.

5# Black Mirror (IMDb Puanı: 8.9)

Elde ettiği başarı sonrası üçüncü sezonunda Netflix’e transfer olan Black Mirror, gelecekteki yaşamın ve teknolojinin karanlık yönlerini bizlere sunuyor.

6# Colony (IMDb Puanı: 7.3)

Başrollerinde Josh Holloway ve Sarah Wayne Callies’in buluduğu Colony, yakın bir gelecekte uzaylılar tarafından kolonileştirilen dünyamızı betimliyor. Dizide uzaylılarla çalışanlar ve buna karşı duranların savaşı anlatılıyor.

7# The Expanse  (IMDb Puanı: 8.2)

Aynı ismi taşıyan kitap serisinden uyarlanan The Expanse kavramımızın çok ötesinde olan bir gelecekte geçiyor. Güneş sistemini kolonileştiren ve kendi içinde farklılaşan insanların anlatıldığı dizide insanların gelecek için verdiği çaba anlatılıyor.

8# Sense8 (IMDb Puanı: 8.4)

Matrix’in yönetmeni Wachowski kardeşler tarafından yaratılan Sense8, dünyanın dört bir yanında bulunan sekiz insanın bir anda zihinsel olarak birbirine bağlanmasını anlatıyor.

9# The 100 (IMDb Puanı: 7.8)

İnsan ırkını yok eden bir nükleer saldırı sonrası geriye kalan 100 genç insanın dünyayı diriltme çabalarını anlatan The 100’ün kadrosunda Eliza Taylor, Eli Goree, Thomas McDonell gibi oyuncular yer alıyor.

10# Outlander (IMDb Puanı: 8.5)

Aynı ismi taşıyan kitap serisinden uyarlanan Outlander, 1940 yılında savaş hekimliği yapan Claire’in kendini bir anda 200 yıl öncesinde bulmasını konu ediniyor. Savaşın hüküm sürdüğü ve kadınların önemsenmediği bu çağda yaşamaya çalışan Claire, heyecan dolu maceraların içinde kendini buluyor.

11# The Man in the High Castle (IMDb Puanı: 8.1)

Bir başka roman uyarlaması olan The Man in the High Castle, İkinci Dünya Savaşı’nı Nazilerin kazandığı bir dünyayı ve bu dünyada güç savaşlarını anlatıyor.

12# Frequency (IMDb Puanı: 7.8)

Dedektif Raimy Sullivan’ın bulunması zor bir doğa olayı sonrası amatör telsizle yıllar önce ölen babasıyla konuşmasını ve kurulan bağlantı sonrası oluşan kelebek etkisinin yarattığı değişikliklerin günümüze olan etkileri konu ediliyor.

13# Incorporated (IMDb Puanı: 7.1)

Küresel felaket sonrası şirketlerin kontrolü ele geçirdiği distopik bir dünyanın anlatıldığı dizide, sevdiği kızı bulmak için şirketlerden birinin içine sızan Ben Larson’ın hikayesi anlatılıyor. Dizinin yapımcıları arasında ünlü oyuncular Matt Damon ve Ben Affleck bulunuyor.