in

BEĞENDİMBEĞENDİM KIZGINKIZGIN DUYGULUDUYGULU

Bekar Erkekler için 10 Farklı Dekorasyon Fikri

Bekârların sultanlığını ilan etmeleri için gereken şey kaliteli ve kendi tarzını konuşturan bir evdir. Genç bekâr için adeta bir sığınak gibi olan bu evler hakkında çok farklı ve pratik dekorasyon fikirlerini sizin için derledik.

1# Küçük Evler, Büyük Umutlar

Stüdyo tipi bir dairede kalıyorsak yerimizi ekonomik bir şekilde kullanmak zorundayız. Güzel bir TV ünitesi karşısında geniş ve ferah bir kanepe size iyi gelecektir. Kanepeyi tek renk seçersek tüm eşyalarla kombin de edebiliriz. Arkadaşlarla harika bir sohbet ortamı için de kanepeyi duvara dayamayı unutmayın.

2# Orta Sehpa

Bekarlık biraz da dağınıklıktır. Ama yine de biraz düzen fena durmayacaktır. Kahve fincanı, televizyon kumandası, kitap, dergi ve her türlü eşyamızı koymak için bir orta sehpa iyi fikirdir. Böylece evimiz hem dağınıklıktan kurtulacak hem de işten yorgun geldiğimizde ayaklarımızı uzatarak televizyon keyfi yapabileceğiz.

3# Değişik Tarzda Aydınlatmalar Kullanın

Çok farklı bir tarz istiyorsak son zamanların trendi ayaklı büyük lambalar iyi olacaktır. Bununla birlikte şık bir lambader de soğuk kış gecelerinde sohbetin koyulaşacağı bir ortam oluşturacaktır.

4# Puf veya Armut Koltuk

Arkadaşlarla sohbette cool bir ortam için bir tüyo verelim. Sandalyeler yerine geniş ve yumuşak puflar çok rahat olacaktır. Özellikle armut koltuklar hem evinize bir tarz katar, hem de sabahlara kadar süren sohbetlerinize rahatlığıyla eşlik eder.

5# Teknolojiye Yer Açın

Oyunun yaşı yoktur. PlayStation’da oyun oynamayı kim sevmez ki? Dostlarla televizyon seyretme ve oyun oynamak için çok şık bir televizyon ünitesi iyi olacaktır. Ünitenin alt kısmının yere yakın olması odanıza doğal bir görünüm katarken size de rahat erişim kolaylığı sağlayacaktır.

6# Spor Olmadan Asla Diyenler İçin

Erkekler için sporun önemini bilmeyen yoktur. Sporda sevdiğimiz trendleri evimize getirmekten çekinmeyelim. Büyük bir salonun ortasına bir bilardo masası koyarak odamızı kişiselleştirmiş ve imzamızı atmış oluruz.

7# Yerim Dar Diyenler İçin

Asma katın veya katlanıp çekilen yatakların cazibesi ayrıdır. Küçük odalarımızı bu pratik çözümle genişletirsek daha rahat bir yaşam alanımız olur. Deri bir koltuk da her bekarın evinde bulunması gereken bir eşyadır.

8# Paravan ile Alan Genişletin

Paravanlar bekar evlerinde kullanılan alan çoğaltma yöntemidir. Biz de odamızı bir paravan ile bölerek şirin bir salon ve geniş bir mekan elde edebiliriz. Üstelik renkli koltuk minderleri ve köşe bir mobilya dinlenmek için güzel bir alan oluşturacaktır.

9# Endüstriyel Rahatlık

Karizmatik erkekler hem biraz sert hem de biraz soft bir yapıya sahiptir. Gelin bunu yaşam alanımıza yani evimize taşıyalım. Endüstriyel tarzın metalik soğukluğunu renkli ve hareketli mobilyalar ile bir araya getirelim. Evimizdeki duvarlarda ve tavandan sarkan metal kirişleri renkli kutular ile yumuşatalım.

10# Posterlerle Kendi Tarzını Oluştur

Entelektüel bir erkek için kitap ve sinemanın önemini bilmeyen yoktur. Bunu evimizde neden göstermeyelim? Duvarlara dekoratif ve tarz olan kitap rafları koyarak işe başlayabiliriz. Ayrıca farklı tip posterler ile de ortama hareket katabiliriz.

Kaynak: www.gq.com.tr