in

Ayrılık Acısını Hafifletmek için Uygulamanız Gereken 10 Madde

Öncelikle, aşk acısının sihirli bir değnek dokunmuşçasına bir anda geçmesinin mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Unutma/alışma belli bir süreç gerektiriyor. Aşk acısının süresi de yaşadığımız ilişkinin süresine göre değişiyor.

Uzmanlara göre bu süre şöyle hesaplanıyor:İlişki süresi / 2. Yani 1 yıllık bir ilişkiniz varsa, bunu unutmanız ortalama 6 ayınızı alıyor.

Peki bu süreyi acı çekmeden ya da acıyı minimuma indirerek nasıl atlatırız? Bence şöyle:

1.Birkaç gün kendinize izin verin ve acınızı yaşayın…

İlişkinizin artılarını ve eksilerini düşünün. Bunu düşünürken de objektif olun. Artık duygularınızı bir kenara bırakma zamanı geldi. Eksileri gördükçe bazı şeyleri farkedeceksiniz ve üzerinizdeki yük azalacak.

2.Ona ve ilişkiniz ait her şeyi silin/atın…

Ya da erişemeyeceğiniz/göremeyecğiniz bir yere kaldırın. Böylece günde 60 kere aklınıza geleceğine günde 20 kereye düşürmüş olursunuz. Burada aslolan zihni temizleyebilmek.

3.Mutlaka ve mutlaka alışverişe çıkın…

Gerçekten çok rahatlatıyor, hele ki bir kadınsanız mutlaka bir çift topuklu ayakkabı almalısınız.

4. Saçınızı/sakalınızı değiştirin…

Yeni imajınız size enerji verecektir. Ama bunu bir günlük yapmayın, yeni imajınızı devam ettirin.

5.Yeni bir şeyler öğrenin…

Sizde en büyük değişikliği yaratacak olan unsur yeni şeyler öğrenmektir. Bilmediğiniz bir dil öğrenin, dansa gidin, mesleğinizle alakalı bir sertifika programı uygulayın… Bu tür şeyler hem kendinizi geliştirmenizi sağlar hem yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı olur hem de kafanızı meşgul ederek derin düşüncelere dalmanızı engeller.

6. Tatile gidin…

2-3 gün de olsa mutlaka bulunduğunuz ortamdan uzaklaşın. Bu maddenin istisnasız herkese iyi geleceğinden eminim. Hatta mümkünse daha önce gitmediğiniz bir ülkeye gidin.

7.Yeni arkadaşlıklar kurun…

Ama onlarla birlikte yeni bir sayfa açın. Biten ilişkinizden bahsetmeyin.

8.Hemen bir ilişki yaşamaktan kaçının deseler de…

Her zaman böyle olmayabiliyor. 5 senelik ilişkisini bitirip 1 ay sonra hayatının aşkıyla karşılaşabiliyor insanlar… Burada önemli olan nokta şu, duygularınızın boşluktan mı yoksa gerçek mi olduğundan emin olun!

9.Her zaman gittiğiniz mekanlar yerine yenilerini keşfedin…

Böylece anılarınızı depreştirmek yerine yeni anılarını kaydedeceğiniz yerlerde zaman geçirmiş olursunuz. Yeni mekanlar yeni arkadaşlar edinmek için de güzel bir nokta tabi…

10.Onu hatırlatan müzikleri dinlemeyin!

Bu madde çok önemli. Çünkü modunuz yüksek olsa dahi onunla dinlediğiniz, ona adadığınız, onun size gönderdiği şarkıları dinlemek, ruh halinizi 180 derece değiştiriyor. Kendinize bu işkenceyi yapmayın…

Bu maddeleri çoğaltmak elbette mümkün. En azından bu maddeleri uygulayarak kafanızı ve gönlünüzü rahatlattığınız gibi kendinizi de bu bahaneyle geliştirmiş olursunuz diye düşünüyorum.

Mutluluk ve ışık dolu günleriniz olsun….