in

Almanya’da Kadınları Bar ve Gece Kulüplerinde ‘Koruyan’ Gizli Cümle

Almanya’nın Münster kentinde, kadınların barlarda istemedikleri bir durum ya da bir tehlikeyle karşılaşmaları hâlinde kolayca, hatta kelimenin gerçek anlamıyla bir cümleyle yardım almalarını sağlayan bir uygulama başlatıldı.

© REUTERS/ JORGE SILVA

‘Kadınların acil durum çağrısı’ anlamına gelen Frauennotruf uygulamasının, kadınların bar ve gece kulüplerinde güvenliğinin sağlanması amacıyla geliştirildiği belirtiliyor. Uygulamaya göre, kadınların başlarının derde girmesi hâlinde bulunduğu yerde çalışan birine ‘Louise burada mı?’ diye sorması gerekiyor. Bu kod sayesinde kadınlara istemedikleri durumdan çıkabilmeleri için yardım ediliyor.

Frauennotruf uygulamasının yaratıcılarından Gerlinde Gröger, Sputnik Almanya’ya demecinde, “Çeşitli kutlamalarda ya da ilk randevularında kadınlar tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Kendilerini rahatsız ya da tehdit altında hissedebiliyorlar. Fakat bu durumdan nasıl çıkabileceklerini bilmiyorlar” dedi.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/avrupa/201701021026594626-almanya-dakadinlari-bar-ve-gece-kuluplerinde-koruyan-gizli-cumle/

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Antarktika Buzulları Altındaki Devasa Cisim Komplo Teorilerini de Beraberinde Getirdi

Görünmez Mesaiye Son: İş Saatleri Dışında E-postalarına Bakmama Hakkı Yaygınlaşıyor