Aksiyon Severlerin 2017’de Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Film

Yürekleri ağıza getiren kovalamacalar, son teknolojiler, hızlı ve mükemmel arabalar, değişmeyen klasikler ve tabiki sınırsız macera. Hayatınızda olduğu gibi filmlerde de aksiyonu sevenlerdenseniz bu liste tam sizlik çünkü bu yıl gelecek tüm kaliteli aksiyon filmlerini sizler için derledim.

Hiç bitmesin dediğimiz bir seri ile başlıyoruz listemize. Aksiyon filmlerindeki yarış ve kovalamaca sahnelerini yeniden tanımlayan “Hızlı ve Öfkeli”, 8. filmi ile 14 Nisan’da sinemalarda. Her yeni filmde kadrosunu daha da güçlendiren serinin bu seferki sürprizi Charlize Theron. “Hızlı ve Öfkeli 8”, 2017 yılının en ses getiren aksiyonlarından biri olacak gibi görünüyor.

Değişmeyen klasik, Hızlı ve Öfkeli her zaman bir numara. Aksiyon filmlerindeki yarışı ve kovalamacayı en iyi yansıtan “Hızlı ve Öfkeli”, 8. filmi ile 14 Nisan’da gösterimde. Her sene kadrosunda sürpriz yapan serinin bu seneki sürprizi Charlize Theron.

Bu sene Charlize Theron’u izleyeceğimiz bir diğer aksiyon filmi ise “Atomic Blonde”.  Tekmelerin havada uçuştuğu, temponun hiç düşmediği bu aksiyonda James McAvoy  da yer alıyor. Filmin ülkemizde vizyona giriş tarihi ise 28 Temmuz.

3 – KRAL ARTHUR: KILIÇ EFSANESİ

Jude Law, Eric Bana ve Charlie Hunham’ın başrolleri paylaştığı dev kadrolu harika klasik filmin vizyon tarihi 12 Mayıs.

1999 yapımı “Mumya” filminin yeniden çekimi olan “The Mummy”; başrolde usta oyuncu Tom Cruise ile yaza damgasını vuracağa benziyor. Filmin vizyona giriş tarihi 9 Haziran.

Piyasanın en başarılı korumalarından biri, ifade vermek için sağ salim mahkemeye gitmek zorunda olan bir kiralık katil tarafından tutulursa ne olur? Bu sorunun ve soluk kesen maceranın cevabı “The Hitman’s Bodyguard” filminde sizi bekliyor.

Christopher Nolan, sonunda ses getirecek bir savaş filmiyle dönüyor. Dunkirk Muharebesi’ni konu alan film, 21 Temmuz’da vizyona giriyor.

20. yüzyılın çözülemeyen gizemlerinden birini konu alan film, ünlü kaşif Percy Fawcett’in gerçek hayat hikayesini anlatan kitaptan sinemaya uyarlandı. “Kayıp Şehir Z”, düşmeyen temposu ve heyecanıyla senenin başarılı aksiyon filmi adaylarından. Filmin vizyon tarihi ise 21 Nisan.

2014 yılında vizyona giren Kingsman’ın devam filmi niteliğindeki “Kingsman: Altın Çember”de, karargahları kullanılmaz hale gelen ekibimizi, dünyayı kurtarmak için Amerikalı bir teşkilatla işbirliği yaparken izleyeceğiz.  Filmin vizyon tarihi ise 29 Eylül.

Gönlümüze taht kuran aksiyon efsanelerinden Jean-Claude Van Damme yeni filmi ile dönüyor! Filmin ülkemizde vizyona geliş tarihi halen belirsiz ama mükemmel geleceği kesin.

Aksiyon kahramanı Jackie Chan, yeni filmi “The Foreigner” ile geri dönüyor. Yanına, yürüyen karizma Pierce Brosnan’ı da alan Chan, yine ailesini alıkoyanlardan intikam almanın peşinde. Filmin ülkemizde, Ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor.