in

ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ BEĞENDİMBEĞENDİM ÇOK KOMİKÇOK KOMİK KIZGINKIZGIN DUYGULUDUYGULU

Akraba Oldukları Kişileri Öğrendiğinizde Şaşıracağınız 10 Ünlü

Ün Işığı bu kişilerin üstünde pasparlak yanmakta. Peki adını bilip çok sevdiğimiz ve belki neredeyse her gün televizyonlarda gördüğümüz bu 10 ünlünün atalarının kim olduğunu biliyor musunuz? Biz de öğrendiğimizde çok şaşırdık!

Beyoncé ve Gustav Mahler

Görünen o ki Beyoncé’un kökeni Avusturya’ya dayanmakta: 19. yüyılda Avusturyanın en ünlü bestecisi ve orkestra şefi olan Gustav Mahler ile uzaktan akraba!

Şimdi yeteneğinin nereden geldiği biraz daha aşikar 🙂

Cindy Crawford ve Ernest Hemingway

Top model ünlü yazar ile akraba. Aslında, Cindy soy ağacı konusunda oldukça şanslı: son dönemlerde Muhteşem Charles’ın da uzaktan akrabası olduğunu öğrendi!

Robert Pattinson ve Kont Drakula

İşte bu gerçekten şaşırtıcı bir olay! Alacakaranlık serisinde vapmir Edward Cullen karakterini canlandırmış olan Robert Pattinson’nın ”vampir” geçmişinde bir payı var. Aktör, aynı zamanda Vlad III Drakula olarak da bilinen kazıklı voyvodanın uzaktan bir akrabası.

Şimdi anlıyoruz ki Edward rolünü Robert Pattinson’dan daha iyi kimse oynayamazmış…

George Clooney ve Abraham Lincoln

Ünlü aktör ve ABD’nin ulusal kahramanı uzaktan da olsa akraba. Aynı kanı paylaşmalarında Lucy Hanks adındaki bir kadının payı var. Kendisi Lincoln’un anne tarafından büyükannesiydi.

Johnny Depp ve Kraliçe II. Elizabeth

Öyle ki Hollywood’un parlayan yıldızı, İngiliz Kraliçesi ile akraba çünkü ikisi de Kral III. Edward’ın soyundan! Kan bağı BBC investigation sayesinde ortaya çıktı.

Brooke Shields ve IV. Henry (Fransa)

Model kısa bir zaman önce, Bourbon Ailesinin ilk kraliyet ailesinden olan Fransanın yüce kralı IV. Henry’nin kendi atası olduğunu öğrendi.

Yani Brooke asaletinin olduğu yerde aristokrasi de yer alıyor demek…

Benedict Cumberbatch ve III. Richard (İngiltere)

Benedict, Shakespeare tarafından da kaleme alınmış Plantagenets Ailesinden III. Richard’ın soyundan geliyor.

Madonna, Celine Dion, ve Camilla, Cornwall Düşesi

İki şarkıcı, Madonna ve Celine Dion, Prens Charles’ın ikinci eşi Camilla Parker ile akraba. Hepsi aynı ataya sahip: Zacharie Cloutier adında bir Fransız marangoz. Belki de bu sonsuz gibi gözüken gençlik ve güzelliklerinin sırrıdır?

Brad Pitt ve Barack Obama

Hollywood’un yakışıklısı ve ABD’nin eski başkanı 9 kuşak uzaktan kuzenler. Kan bağlarının nedeni 1690 yılında doğan Edwin Hickman adında bir adam.