in ,

2. Sezon Fragmanıyla Heyecanı Tavan Yaptıran Stranger Things Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Detay

Duffer Kardeşler‘in geçtiğimiz yıla damga vuran dizisi Stranger Things, 80’lerde geçen hikayesi ve gizemli atmosferiyle hepimizi etkisi altına almıştı.

Tamamlanan ilk sezon sezon sonrası bekleyiş sürerken, Netflix yapımcılığında ekranlara gelen Stranger Things‘in merakla beklenen ikinci sezon fragmanı geçtiğimiz gün oynanan Super Bowl finalinde yayınlandı.

31 Ekim 2017’de 2.sezonu ile bizlerle buluşacak Stranger Things‘in yeni sezonu öncesi dizi hakkındaki -yüksek oranda spoiler içeren- ilginç bilgileri sizler için bir araya getirdik.

1# Duffer kardeşler ne başta Stephen King “O” kitabını uyarlamayı düşünmüş fakat bu projeleri reddedilince Stranger Things ortaya çıkmıştır. Ancak Stranger Things’i yayınlamak da pek kolay olmamış proje Netflix’ten tarafından kbul edilmeden önce tam 15 kez reddedilmiştir.

2# Dizinin başrollerinin çocuklardan oluşacak olması en başta yapımcılara sıkıntı verse de seçmelere tam 906 erkek ve 307 kız çocuğu katılmış.

3# Stephen Spielberg, Stephen King ve John Carpenter gibi önemli isimlerden ilham aldıklarını itiraf eden Duffer Kardeşler, ilham aldıkları filmlerin posterlerini de çeşitli sahnelere koymuşlar.

4# Eleven’ı canlandıran Millie Bobby Brown, Stephen King’in 2014’de attığı bir tweet sayesinde dikkat çekmiş ve saçlarını kazımak istememesine karşın Mad Max filmindeki Charlize Theron’u görünce ikna olmuştur.5# Dustin karakterine hayat veren Gaten Matarazzo gerçek hayatta da dizideki dişlerin geç çıkması ya da hiç çıkmaması hastalığına sahiptir.

6# Eleven’ın havuz yüzeyinde durduğu o efsane sahnede, Millie Bobby Brown’ın batmaması için tam 550 kilogram tuz kullanılmıştır.

7# Dizide Steve ve Nancy karakterlerinin ayrılması düşünülmüş. Ancak oluşan olumlu hava senaryoda değişiklik yapılmasına karar vermiştir.

8# 80’lere takıntılı olan Duffer kardeşler bu dönemde çekilen bir çok filme de gönderme yapmıştır.

*E.T

*Elm Sokağı Kabusu

*The Thing
9# Millie Bobby’nin ifadelerine göre, Eleven karakterinin ilk sezonda toplam 42 repliği vardır.

10# Duffer Kardeşler yaptıkları açıklamada ikinci sezon için Matrix filmini referans olarak kullandıklarını belirtmiştir.