Connect with us

HAYATTAN HİKAYELER

16 Yaşında Okuldan Atıldıktan Sonra Zengin Oldu. Tam Bir Başarı Hikayesi

Okuldan atılanlar daha bir başarılı oluyor sanki Danny Lambo da bunun en büyük örneklerinden biri. Yıllar önce sen bu hayatta hiçbir şey olamazsın” denilerek okuldan atılan, öğretmen anne ve babasını hayal kırıklığına uğratan Danny Karne yani LAMBO şimdilerde en zenginler arasında.


Geçtiğimiz gece de Miss Great Britain’i sundu.

Orta halli bir öğretmen çiftin oğlu olarak başlayan ve 16 yaşında okuldan atıldıktan sonra tamamen farklı bir hayata kavuşan, kendi deyimiyle “İngiltere’nin en hızlı Playboy’unun” hikayesi:

Herkesin “tek rakibi Hugh Hefner” diye nitelendirdiği, sosyal medya paylaşımları nedeniyle de Dan Bilzerian’a benzettiği Danny Lambo, her röportajında neredeyse “gururla” söylediği gibi 16 yaşında okuldan atıldı. Hem de “Sen hayatta başarısız olacaksın” denilerek.

Bugün 25 milyon sterlinin üzerinde bir serveti olan Danny Lambo “Annem ve babam öğretmendi ve çok da iyi kazanmıyorlardı. Babam benim şimdi oğluma hediye alabileceğim gibi lüks bir araba alamazdı bana” diye anlatıyor o günleri.

Bugün Danny Lambo’nun sahip olduğu üç lüks otel ve emlak imparatorluğu ona sürdürdüğü lüks yaşam için kaynak sağlıyor.

Bu soyadı ise gerçek değil. Asıl soyadı Karne ama Lamborghini arabalara olan tutkusu yüzünden Danny Lambo olarak tanınıyor. Kendi servetini kendi yaratan Danny Lambo hakkında en çok merak edilen konulardan biri de evli olup olmadığı. Lambo’nun iki yaşında bir oğlu var ama oğlunun annesiyle ilişkisi çoktan bitti. Lambo’nun oğlu ve eski sevgilisi Moskova’da yaşıyor.
Danny Lambo’nun kaderinin nasıl değiştiğine yani bu kadar serveti nasıl yaptığına gelirsek: Her şey arkadaşlarıyla birlikte bir barda şarkı söylerken aldığı “Uzakdoğu turnesine çıkın” teklifiyle başladı. Bundan sonraki dört yılını Asya ülkelerinin yanı sıra Avustralya ve Yeni Zelanda’da çağrıldıkları her yerde şarkı söyleyerek geçirdi. O sıralarda otel kültürüyle tanıştı.

O dönemi da şöyle anlatıyordu Danny Lambo: “Oteller benim müzik dışındaki dünyamı oluşturmaya başlamıştı. En iyi arkadaşım otelin kapı görevlisiydi, oda hizmetlerindeki güzel kızlarla çıkıyordum” diye anlatıyor o dönemi. Bu uzun turne döneminin ardından eve döndüğünde ise kafasında bir fikir vardı: “Bir otel alıp işletmek.” Kazanıp biriktirdiği her kuruşu da bu iş için kullanmaya kararlıydı.

Danny Lambo, bu hayalini kısa sürede gerçekleştirdi. Biriktirdiği parayla 30 odalık bir otel satın aldı İş mimar olan ablasının da yardımıyla oteli dekore ettiler. İşte Danny Lambo’yu büyük bir servete kavuşturacak olan serüven Pavillion adlı bu otelle başladı. Bu otel kısa sürede aralarında Morrissey, Duran Duran, Naomi Campbell, Kate Moss gibi ünlülerin uğrak yeri oldu. Bu başarının ardından da daha fazla otel ve gayri menkul satın almaya başladı.

Ne diyelim Allah arttırsın olmayanlara da versin 🙂

Kaynak: Hürriyet.com.tr

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAYATTAN HİKAYELER

Acıkan Acıkmayan Herkesin Onu Görmek İçin McDonalds’a Akın Ettiği Kız

Düşünün siz işinizde gücünüzde gayet asgari ücret kazanırken bir anda hayatınız değişiyor. Hem de bir şey de yapmıyorsunuz siz sabahtan akşama çalışırken bir blogger geliyor ve sizin fotolarınızı yayınlıyor. Sonrası ise tam bir bomba. Tayvan’da çalışan Wei Han Xu gayet çalışmasına devam ederken Raindog isimli bir blogger onun fotoğraflarını çekiyor.
wei

Sonrasında herkes Wei’yi görmek için buraya akın ediyor ve bir anda sosyal medya feneomeni oluyor.
Wei Han Xu

Ha fenomen olunca Türkiye’de hemen iş bulur ama Tayvan’da olay öyle değil kız hala Mc Donalds’ta çalışmaya devam ediyor.
McDonald’s Tanrıçası

Instagram takipçileri artmış.Instagram adresi pppig
Instagram-pppig

Kızımızın tek özelliği ne peki derseniz: GÜZELLİĞİ 🙂 ona McDonalds Tanrıçası diyorlar.
wei-mcdonalds

Wei Han Shu

Wei Han Xu‘nun patronu ise yemek yemeyip kızı görmeye gelenleri kovalıyormuş 🙂
Wei Han Xu pic

Okumaya Başla

HAYATTAN HİKAYELER

Sahip Olanların Lanetlendiği Paranormal Olaylara Neden Olan 8 Nesne

Sahip olduğunuz şeyler ne yazık ki her zaman huzur, mutluluk getirmiyor. Bazıları gerçekten kendi lanetini de size getiriyor. Aşağıdaki örneklerde milyonlarca dolarlık mücevherlerin de 5-10 liralık oyuncakların da lanetleri ile yol açtığı sonucu göreceksiniz.

Lanetli Eşyalar:

1- The Hope Diamond – Umut Elması
Umut Elması - the hope diamond

1.1 milyar yıllık bir taş olduğuna inanılan ve 200 milyon dolar civarında değeri olan bu taş Smithsonian Doğal Tarih Müzesi’nde sergilenmeden önce tüm sahiplerinin başına bir şey gelmiş. Bunu giyenlerin hepsi büyük bir iflasa doğru gitmiş. Bir Fransız kadının köpekler tarafından parçalandığı soygunda ölenler de rapor edilmiş.

2- Tutankhamun’un laneti
tutankhamunun laneti
Howard Carter tarafından bulunan mezarın laneti yüzünden ekipteki arkadaşları ve akrabaları da etkilendi. Kendisi çeşitli hastalıklar ve kötü günler geçirdikten sonra öldü, muhasebecisi ise bir sinek tarafından ısırılarak öldü. Lanet 1935 yılında 20 kişiyi etkiledi.

3- Ağlayan çocuk
Ağlayan Çocuk
Evlerimizde de bulunan bu tablo Bruno Amadio’nun ölümsüz eseri, biz Burhan Altıntop ile onu Çiko yaptık bile. İngiltere’de 4 Eylül 1985 yılında olan bir yangında, tüm ev yanmasına rağmen evden tek sağlam çıkan nesne olmasından dolayı lanetli olduğu düşünülüyor.

4- James Dean’in Arabası
james dean laneti
Aralarında en ilginç lanetlerden birisi bu kesinlikle. James Dean’in Little Bastard’ı yani küçük p.ç isimli Porsche 550 Spyder gümüş renkteki arabası 1955 yılında onun ölümüne sebep oluyor. Arabanın parçalarını satın alan herkes de ölüyor. Motoru alan doktor trafik kazasında hayatını kaybederken, parçaları taşıyan kamyon da devriliyor ve şoförü hayata veda ediyor.

5- Blarney Taşı
blarney taşı
Evet taşı böyle öpüyorlar, ters ve uğur getirdiğine inanılıyor ama taştan bir parça alan herkesin başına kötü şeyler geldiği söyleniyor. Genelde hastalıklar ve parasızlıkla boğuşma gibi lanetleri var.

6- Pupa bebeği
pupa
2005 yılında sahibi öldükten sonra bebekte ilginç hareketler olduğundan dolayı sahibinin içine sıkıştığı düşünülüyor. Cam bir koruma ile sergileniyor, zaman zaman yüz ifadelerinin değiştiği, cama vurup kaçmak istediği efsaneleri var.

7- Black Orlov Elması
black orlov mücevheri
Brahma’nın Gözü olarak da bilinen bu elmas bir Hindu tapınağından çalındıktan sonra çok elde dolaşmış. Kime gittiyse huzursuzluk da onunla gelmiş. Son sahiplerinden ikisi de yüksekten atlayarak intihar ettiğinden dolayı Charles F. Winson isimli son sahibi ilk iş olarak laneti kırmak için elması üçe parçalatmış, şu anlık lanet durmuş gibi.

8- Annabelle
annabelle
1970 yılında bir kadın antikacıdan aldığı oyuncağı Donna isimli kızına veriyor. Buraya kadar her şey normal, Donna ve oda arkadaşı Angie bu nesneyi ne zaman odada yalnız bıraksalar, farklı pozisyonlarda, farklı yerlerde bulduklarını söylüyor sonrasında ise bu oyuncak bize yardım edin diye notlar bırakmaya başlayınca iyice tırsmaya başlıyorlar. Lou isimli arkadaşları oyuncağı atmalarını söylüyor, söylediği gün kabuslarla hastalıklarla boğuşmaya başlıyor. Ed ve Lorraine Warren isimli hayalet bilimciler oyuncağın cehennemden geldiğini ve yakmaları gerektiğini iletiyor. 2 başarısız denemenin ardından fotoğraftaki gibi bir cam ile çevrelenen oyuncak; müzede sergilenmeye başlıyor.

Oyuncak ile ilgili İngilizce şöyle bir video da var

* The Geyik Original Series

Okumaya Başla

HAYATTAN HİKAYELER

Umutsuz Olduğumuz Zaman Kendimize Sormamız Gereken 4 Soru

Birçok şamanik toplumda, Şaman’a, umutsuzluk, ruhsuzluk, moralsizlik veya depresyon şikayetiyle geldiğinizde, şu dört soruyu sorar;

saman

-Dans etmeyi ne zaman bıraktın?
-Şarkı söylemeyi ne zaman bıraktın?
-Masal dinlemeyi ve masallardan etkilenmeyi ne zaman bıraktın?
-Sessizliğin tatlı topraklarında huzur aramayı ne zaman bıraktın?

Biz dans etmeyi, şarkı söylemeyi, hikayelerden büyülenmeyi veya sessizlikte huzur aramayı bıraktığımızda, ruhumuzun bir parçasını kaybettiğimiz bir deneyim yaşamışız demektir.
Dans etme, şarkı söyleme, hikaye anlatma ve sessizlik, dört evrensel şifa merhemleridir.

Çağın Türker’den alıntı.

Okumaya Başla

Yükselişe Geçenler