12 Bin 500 Dolarınız Varsa Öldükten Sonra Aya Gidebilirsiniz

Yaşarken ayı ancak uzaktan izlediniz ama en azından öldükten sonra aya gideyim diyorsanız: Artık bu mümkün ama fiyat olarak 12 bin 500 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. 
AY

Amerikan Federal Havacılık Kurulu’nun (FAA) özel bir firmaya Ay’a uzay aracı gönderme izni vermesinin ardından Moon Express isimli firma , 2017 yılında aya çanta büyüklüğünde bir kapsül gönderecek.

15 gün boyunca Ay’da deneyler gerçekleştirecek, Dünya’ya yüksek çözünürlükte resimler gönderecek ay kapsülünün sahibi olan firma, 2017 yılından itibaren, ölümünün ardından Ay’a gömülmek isteyen kişilerin yakıldıktan sonra kalan küllerini de taşıyacak.
Moon Express şirketinin işbirliği anlaşması imzaladığı, uzayda defin işlemlerinde uzmanlaşmış Celestis şirketi internet sayfasında Ay’da cenaze işlemlerinin tarifesini yayınladı.

Bedava mezar görse atlayacaklar için üzücü bir fiyat tarifesi var. Tarifeye göre yetkili firma bir gram külü 12 bin 500 dolara aya taşırken, üç gram kül için 25 bin, yedi gram kül için de 50 bin dolar ücret alacak.